“Pacienta neapskatīšana – tā ir kaitniecība!”; vīrietis vēršas Liepājas slimnīcā ar acs traumu, taču paliek bezpalīdzīgā stāvoklī

1 komentārs

Liepājas tirgū bērzu un kļavu sulas tirgo vietējais iedzīvotājs Nikolajs. Pagājušajā nedēļā viņa pastāvīgie klienti palika “bešā”, tāpēc, ka Nikolaja darbā nebija. Viņš bija guvis nopietnu acs traumu un palicis bezpalīdzīgā stāvoklī!

Nikolajs, veicot darbus saimniecībā, guvis acs traumu. Lai arī lietojis aizsargbrilles, viņa acī ielidojusi neliela metāla šķemba, kas traucējusi mirkšķināt, kairinājusi, radījusi grūti panesamas sāpes, acs asarojusi un uzturēties saules gaismā bijis teju neiespējami. Nikolajs traumu guvis ceturtdienas vakarā, taču nākamajā dienā, kad pašsajūta pasliktinājusies, kungs vērsies pēc palīdzības Liepājas Reģionālajā slimnīcā.

Nikolajs uzrunājis medmāsiņu, kura laipni atbildējusi, ka ārsta nav, tāpēc jādodas uz galveno slimnīcas reģistratūru. Tā vīrietis arī darījis, izstāstījis savu problēmu, medicīnas personāls licis pagaidīt, taču, kad atgriezies, noskaidrojies, ka ārsta vairs nav darbā. Viņš aicināts doties atpakaļ uz traumatoloģijas nodaļu, jo tur gaidīšot medmāsa, kura varēšot palīdzēt.

Tā Nikolajs arī darījis, taču izrādījies, ka minētā māsiņa, pie kuras viņš sūtīts, jau pusgadu slimo un izņēmusi darba nespējas lapu. Vīrietis, ciešot briesmīgas sāpes, devies atpakaļ.

Nikolajs
savainojis aci

“Aizeju uz galveno reģistratūru, māsiņa bija dusmīga. Nu, ko viņi sūta viens, otrs šurpu, turpu? Un galu galā viņa man pateica: “Neviens Jums te nevar palīdzēt, brauciet uz Ventspili!” Es saku, kā lai es tieku uz Ventspili, nu, tas nav nopietni! Ko tad man darīt, kā tad man būt? Vismaz kāds ārsts varētu atnākt paskatīties, man “ātros” saukt? Viņa saka, ka “ātrie” nebrauks, jo tas nav dzīvībai bīstams gadījums.

Darbiniece Nikolajam norādījusi, ka gadījumā, ja viņš ir neapmierināts ar slimnīcas personāla darbu, viņš var rakstīt sūdzību. Nesaņēmis palīdzību, kungs devies mājās. Nedēļas nogalē viņam nācies dzert zāles, lai izturētu sāpes un mazinātu acs asarošanu. Pirmdienas rītā svešķermeni no viņa radzenes izvilcis ārsts citā, Liepājas Metalurga, poliklīnikā.

Nikolajs atceras notikušo ar rūgtumu un stāsta, ka visvairāk sirds sāpējusi par to, ka medicīnas personālam nav bijusi interese palīdzēt. Viņš sūtīts no vienas nodaļas uz citu, taču neviens neesot pienācis, paskaidrojis, kā rīkoties.

Nikolajs
savainojis aci

“Esiet tik labi un pildiet savu hipokrāta zvērestu un nekaitējiet cilvēkiem. Pacienta neapskatīšana – tā ir kaitniecība!”

Pie Liepājas Reģionālās slimnīcas uzrunāties iedzīvotāji atklāj, ka ar sliktu personāla attieksmi medicīnas iestādē nav nācies saskarties. Arī Veselības inspekcijā apkopotā informācija liecina, ka būtiskas sūdzības par Liepājas Reģionālajās slimnīcas mediķu darbu pēdējā pusgada laikā nav saņemtas.

Slimnīcas pārstāve Indra Grase atsakās komentēt Nikolaja nepatīkamo pieredzi, norādot, ka viņa stāstītajā esot daudz nesakritību. Lai tās noskaidrotu, aicina viņu tuvākajā laikā rakstīt iesniegumu. I. Grase paskaidro, ka ārsts, kurš rūpējas par pacientu acu veselību, pieejams laikā līdz pl. 15.00, tāpēc, visticamāk, Nikolajs ieradies pēc viņa darba laika beigām. Pārstāve uzsver, ka slimnīcā, ja ir kādi starpgadījumi vai neskaidrības, vai pretenzijas par ārstniecību un/vai komunikāciju, pacienti aicināti rakstīt iesniegumu, uz kuru saņem arī atbildi. Ja ir nepieciešami kādi brīdinājumi vai kādi nosodījumi, tad tie tiekot piemēroti.

Nikolajs jau jūtas daudz labāk un atgriezies tirgus placī, taču gatavs uz karstām pēdām vērsties slimnīcā vai Veselības inspekcijā, lai saņemtu paskaidrojumu par ārstu vienaldzīgo attieksmi.