Nolaidība! Slimnīcā vairākas nedēļas ignorē pacientes sūdzības un nepamana lauztu gūžu!

34 komentāri
Nolaidība! Slimnīcā vairākas nedēļas ignorē pacientes sūdzības un nepamana lauztu gūžu!
Foto: Ekrānuzņēmums

Nogādājot sirmgalvi Jelgavas slimnīcā, ārstniecības iestādes personāls viņu nomet. Par spīti sūdzībām par spēcīgām sāpēm, neveic rentgena pārbaudi, turklāt vēlas izrakstīt no slimnīcas. Pēc vairāku nedēļu ilgas uzstājības kundzes tuvinieki panāk pārbaudi, kurā atklājas – iespējams, kritienā lauzta gūža.

76 gadus vecā Gaļina Jelgavas slimnīcā tika nogādāta pēc sūdzībām par sāpēm kājās, jo sirgusi ar rozes slimību. Sirmgalve ārstniecības iestādē pavadījusi savas dzīves pēdējo pusotru mēnesi.

Mazmeita Marina stāsta, ka vecmāmiņu Jelgavas slimnīcā pavadījušas neiedomājamas sāpes un mocības, jo slimnīcas personāls pret viņu esot izturējies necilvēcīgi. Jau ierodoties slimnīcā, iespējams, personāla dēļ gūta trauma.

“Vecmāmiņa stāstīja, ka, nogādājot slimnīcā, viņu nometa uz zemes, pārliekot no ratiņkrēsla gultā. Viņa teica, ka nevar vairs pakustināt kāju, jo sāp. Lūdzām ārstējošo ārstu veikt rentgenu, bet ārsts Sergejs Tomaševičs atteicās, lamājoties, to nespēju nodot vārdiem. Viņš teica: “Man nav jātaisa rentgens! Kāpēc jūs man piesienaties?!”. Izskanēja tādi lamuvārdi!” asarām acīs stāsta mazmeita Marina.

Pēc šī kritiena paciente vairs nespēja staigāt. Neuzskatot par vajadzīgu noskaidrot sāpju cēloni un uzskatot, ka sūdzības saistītas ar rozi jeb sasirgšanu, kuras dēļ sirmgalve nogādāta Jelgavas slimnīcā, ārsts Sergejs Tomaševičs vēlējies izrakstīt no slimnīcas.

Foto

Vairākas nedēļas uzstājuši uz rentgena pārbaužu nepieciešamību, bet nesekmīgi. Ārsta noteiktajā izrakstīšanas dienā mazmeita pieaicinājusi sanitārā transporta dienesta darbiniekus vecmammas nogādāšanai mājās.

“Ar palīgiem atbraucām, mēs gribējām pārvest, bet vecmamma kliedza, viņu kustināt vispār nevarēja,” par sāpēm, ko neapzināti nodarīja vecmammai, stāsta Marina. “Ārsts Sergejs Tomaševičs teica, ka neko nedarīs. Teica, lai savācam vecmammu, pretējā gadījumā draudēja izlikt no slimnīcas sēdēt uz soliņa.”

Transportēšanas palīgi uzvēruši, ka pārvietošanas procesā kundze sāpju dēļ varot nomirt, tāpēc atteikušies kustināt slimnieci, kamēr netiks veikts rentgens. Kā stāsta mazmeita, “vēloties ātrāk atbrīvoties no mums, uzstājīgajiem”, ārsts S. Tomaševičs veicis pārbaudi, kurā atklājies, ka lauzta gūža.

Bez Tabu pērn jau stāstīja par citu iespējamu Jelgavas slimnīcas ārsta Sergeja Tomaševiča nolaidību pret pacientu.

Video

34 komentāri