Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

Komentāri

Ilze Dimanta ir jaunā zinātniece, mikrobioloģe, Latvijas Universitātes Bioloģijas fakultātes pētniece, strādā arī Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtā. Pašlaik viņa darbojas alternatīvo enerģiju jomā.

Jaunā zinātniece bijusi pārsteigta un šokēta, uzzinot, ka prettārpu līdzekļa ražotājs bez viņas piekrišanas izmantojis viņas vārdu un fotogrāfiju sava produkta reklāmā. Intervijā pausts, cik cilvēka organisms ir parazītu apdraudēts, un tiek slavēts parazītu apkarošanas līdzeklis, melīgi norādot, ka mikrobioloģe pat piedalījusies preparāta izstrādē.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ilze Dimanta informē, ka viņai ar šo produktu nav pilnīgi nekāda sakara. Šādu interviju nevienam nekad nav sniegusi. Tas esot aizvainojoši, ir aizskarts zinātnieces gods un cieņa. Par to sašutuši arī citi pētnieki un kolēģi.

Izrādās, ka prettārpu līdzeklis, kas tiek tirgots kā pārtikas piedeva, pat nav reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā, kas aicina šo preparātu nepirkt.

Tiesībsarga pārstāve atzīst, ka tas ir pārkāpums, ja bez personas piekrišanas reklāmā tiek izmantoti viņas dati un fotogrāfija. Aicina vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā.

Savukārt Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Sanita Gertmane par personas datu aizskārumu iesaka ziņot Datu valsts inspekcijai. Tā kā netiek norādīta ražotāja kontaktinformācija, patērētāju sargiem ar komersantu, kurš atrodas ārzemēs, sazināties nav izdevies un lietvedība neesot uzsākta.

Raidījums Bez Tabu sazinās ar Datu valsts inspekciju, kuras pārstāji, iepazīstoties ar Ilzes Dimantas fotogrāfijas izmantošanu reklāmā, atzīst, ka vienīgais tiesiskais pamats šādai datu apstrādei, gan Ilzes gadījumā, gan citos, ir pašas personas jeb datu subjekta piekrišana. Raksta:

Ņemot vērā, ka konkrētajā gadījumā datu subjekts nav devis savu piekrišanu savu personas datu apstrādei, ir secināms, ka tika veikta datu subjekta nelikumīga personas datu apstrāde neatbilstoši likumam.

Par goda un cieņas aizskāruma jautājumu personai ir jāvēršas tiesā.

Uzdodoties par pircēju, raidījumam Bez Tabu izdodas sazināties ar produkta izplatītāju un noskaidrot, ka viņš joprojām aktīvi reklamē savu preci:

  • Tas iznīcina visas problēmas, kuras ir organismā iekšā, lai tas strādātu ātrāk, kvalitatīvāk un jaudīgāk. Pilna kursa cena ir tikai 124 eiro, kopā ar piegādi.
  • Vai tas ir reģistrēts Pārtikas un veterinārajā dienestā?
  • Ir, jā.
  • Kāpēc Pārtikas un veterinārais dienests aicina nepirkt jūsu preparātu, jo tas nav reģistrēts.
  •  Tur var skatīties no divām pusēm. Var domāt, ka tas dienests ir mūsu konkurents.

Turklāt produkta izplatītājs mierīgi paziņo, ka intervija ar zinātnieci droši vien bijusi saskaņota. Sola pajautāt priekšniecībai.

Darba dienas beigās ar raidījumu Bez Tabu sazinās produkta ražotājs un izplatītājs, uzņēmuma īpašnieks Sergejs Bondarenko un informē, ka paguvis noskaidrot, uzņēmums, kuram uzticēta produkta reklāma, nav bijis godīgs un izmantojis Ilzes Dimantas vārdu bez viņas piekrišanas. Atvainojas zinātniecei un, kad pēc pāris dienām būšot Latvijā, sola sazināties vēlreiz un vienoties ar mikrobioloģi par kompensāciju.

Foto

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl