Neizmet savu eglīti! Tās skuju terapija dara brīnumus un ārstē bez maksas!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

0 Komentāru

Jaunais gads ir tikko sācies, taču egles mūžs tuvojas beigām un skujas sāk birt uz nebēdu. Var sūkt ar putekļu sūcēju, sparīgi slaucīt un berzt, cik gribi, taču tās tik un tā tracina un pa kādai uzrodas visa garumā.

Pirms mest zaļo skaistuli ārā un pukoties uz skujām, to var izmantot lietderīgi – daktera vietā., jo no zaļās meža skaistules sanākot lieliska skuju terapija.

Jūrmalas iedzīvotājs Jānis Jerkins ir izārstējis plaušas, pateicoties skuju terapijai. Viņam ir jau 84 gadi, taču elpošanas orgāni ir ideāli.

Jau 1939. gadā izlasījis Augusta Kirhenšteina ieteikumus, izmantot egļu skuju terapiju, ja gadījies saslimt: saaukstēšanās slimības vai piemetusies kāda bronhu kaite.

Egļu zarus sagriež mazos gabaliņos, Saspaida, aplej ar verdošu ūdeni un vāra 20 – 30 minūtes. Jāievēro proporcija: uz glāzi ūdens vajag pilnu ēdamkaroti skuju. Novārījumu uzglabā vēsā vietā. To lieto gan iekšķīgi, dzerot kā tēju, gan ārīgi, pievienojot vannai. skuju ekstrakta vanna sniedz nomierinošu efektu.

Zaļajās daiļavās esot vērt’ogas eļļas, dabiskās bioloģiski aktīvās vielas ar antibakteriālu iedarbību, īpaši uz stafilokokiem, kuri izsauc bronhu – plaušu saslimšanas. Arī farmaceiti tam piekrīt un atzīst, ka egļu un priežu skujas tiešām var paveikt brīnumus.

No skujām iegūtos preperātus izmanto arī deguna, kakla un mutes gļotādas slimību ārstēšanai. Arī terpentīna ziede, kas pazīstama jau izsenis kā līdzeklis plaušu slimību ārstēšanā, ir iegūta no skujām. No skuju hlorofila iegūtos preperātus izmanto imūnās sistēmas nostiprināšanai.

Vislabāk gan lietot tikai svaigas egļu skujas, bet prakse liecinot, ja egle, kas Ziemassvētku laikā kādu nedēļu ir atradusies telpās, un, ja tās skujas vēl ir zaļas, tik un tā satur visa vērtīgās vielas., tostarp, dzelzs, mangāna, vara un hroma sāļus un ēteriskās eļļas. Atliek vien skujas novārīt un bezmaksas zāles visam gadam ir gatavas.

Foto

0 Komentāru