Mamma pārmet Jelgavas slimnīcai atteikšanos palīdzēt divgadīgajam dēlam ar elpas trūkumu

Pie “Bez Tabu” vēršas divgadnieka mamma, kura ir šokā par piedzīvoto Jelgavas slimnīcas uzņemšanas nodaļā. Bez elpas palikušais puisēns tur nogādāts dienas vidū ar Neatliekamo medicīnisko palīdzību. Jelgavas slimnīca noraida mammas pārmetumus, sakot, ka nav atteikuši palīdzību.

Atpakaļ uz rakstu

28 komentāri

 • Pozitīvs

  Pozitīvs

  Mēs ar savu četrgadnieci šajā slimnīcā esam bijušas četras/piecas reizes - VIENMĒR esam saņēmuši adekvātu, operatīvu, laipnu, sirsnīgu aprūpi/ attieksmi. Protams, nebiju klāt konkrētā situācijā, bet ļoti gribēju padalīties ar savu pozitīvo pieredzi.
 • Liene

  Liene

  Biju vasarā ar bērnu slimnīca, pa priekšu ņēma bezpajumtnieku, pēc tam bērnu, ilgi arī gaidījām rindā.. Pediatra uz vietas nebija, bērnam taisīja rokai rentgenu, kā ārsti teica - roka tikai sasista.. Aizbraucot uz BKU ārsts konstatēja lūzumu. (2gadi..tiesi tā pat)
 • Kris

  Kris

  Protams šai situācijā, mēs katrs izvēlāmies kurai no pusēm ticēt, un es pat ticu, ka abām pusēm ir sava taisnība. Bet tiešām nekad nesaprotu, kur paliek parastā cilvēciskā izturēšanās, ja darbinieks redz ka mamma ar tik mazo bērniņu ļoti uztraucās, nu tak pienāc, izstāsti situāciju, paskaidro ka bērnam nav tik smags stāvoklis, lai mamma nomierinās. Un parasti var pietikt pat ar dažiem vārdiem. Pašai bija, ka biju ar slimo bērnu uzņemšanā, manās acīs likās ka bērna stāvoklis ir ļoti smags, par laimi man trāpījās jauka darbiniece, kura pienāca un nomierināja mani, pastāstīja, ka lai gan izskatās traki, bet patiesībā briesmas nedraud utt, man tiešām kļuva vieglāk. Protams mēs esam dažādi, bet pie komunikācijas ir jāstrādā. Arī medicīnas personālam būtu jāatceras, ka tas kas viņiem šķiet pašsaprotami, mums iespējams nemaz tā nav un neziņa, un šķietama ignorēšana tiešām tikai rada papildus stresu.
 • Mamma

  Mamma

  Slimnīcā kameras uz katra stūra???!!! nu nebūtu jau slikti- tikai vienam otram ārstiņam var nepatikt, žēl ka šinī situāc.nebija kameras..(ko tad teiktu?)
  "Šeit visi ir aizsargāti ar visādām tiesībām "-tā ir runa par slimnīcas apmeklētājiem un pacientiem...jo neviens NEPRATA no personāla atrast pareizos vārdus varbūt pat ļoti satrauktai māmiņai vajadzēja lielāku atbalstu ??? Jums tak ārstiem arī ir sava ārstu biedrība- iegoglējiet kas nezin..un tad viss tiks skaidrs...tas strādā , kā
  90'tajos-"kriša","jumts","apsardze" un ārsti tiek cauri sveikā.. Cik tad esiet dzirdējuši par to ka kāds ārsts būtu sodīts??? visatļautība!!!!!
 • Rita

  Rita

  Jā,ar gadiem nekas nav mainījies.Pati piedzīvoju briesmu lietas. Nesniedza palīdzību izturējās nekorekti,neatklāja lāpstiņas lūzumu. Bet varbūt viss tāpēc,ka toreiz nezināju,ka krist no velosipēda nedrīkst. Bija briesmīgs sāppju murgs un ārstu necienīga isturēšanās. Atvainojos tiem, kuri tiešām ir ĀRSTI.
 • Mamma

  Mamma

  Iestādes ok, attieksme zem kritikas..
  Nestāstiet te pigoriņus par kopā gaidīšanas laiku 6-7 stundas., nu jā Jelgavas slimnīcā.!! Laba attieksme- !!ko tad var no pārējiem gaidīt??
 • Pārsaliet un domājiet pirms rakstiet

  Pārsaliet un domājiet pirms rakstiet

  - primāri bērns redzēts ir (triāža), pēc apraksta sapratu nav smags gadījums, gaidīt var (un Bez Tabu diez vai saprot, kas ir "smags" pacients), smaguma pakāpi nenosaka pēc ierašanās veida (tikpat labi mirstošs pacients var atnākt kājām),
  - problēmas ar papīriem, jebkurā iestādē tas nozīmēs papildus gaidīšanas laiku,
  - bet māte jau pēc 40 minūtēm aiztriecas prom ar visu bērnu, jo aizvainota par gaidīšanu.
  - es tā saprotu, taksometrī bērns dzīvs palika un viņš arī būtu tikpat dzīvs, ja būtu pagaidījuši sākotnējā slimnīcā.
  * Ir saprotami, ka no mammas puses stress par bērnu (dabīga reakcija); citiem citreiz pat ~37,2° liekas nāvējoši, bet ir jāsaprot, ka mediķu skatupunkts ir no loģiskās puses. "Elpas trūkums" katrai iesaistītai pusei nozīmē ko savadāku. Ja bērns patiešām smaktu, viņu kaut vai intubētu.
  * Uzņemšanās (visās) pacientus jau sākotnēji kategorizē pēc smaguma pakāpēm. Tas nav "kurš pirmais brauc, tas pirmais maļ".
  * Vecākiem par bērniem jāsatraucas/jāpārdzīvo (tas ir dabīgi, tāpat arī stresā kaut ko nedzirdēt/nesaprast), bet medicīnas personāls nedrīkst "lekt no biksēm ārā" līdz ar jums, darbs jādara pakāpeniski/etapos. Pabūt 40 minūtes uzņēmšanā ir maz. Parasti kopējais gaidīšanas ar analīzēm un izmeklējumiem aizņem 6-7 stundas.
  # Ļaujiet medicīnas personālam darīt savu darbu!

  Komentētājiem___+___ Citi te min slimnīcas slēgšanu. Jūs apzinaties, ka jebkuras iestādes visā pasaulē kādam reiz nav patikušas???!!! Tātad ko? Visas LV slimnīcas ciet un paši sevi ārstēsiet?! Ja Jums šīs iestādes liekas nevajadzīgas, atgādinu, ka pastāv izvēle jau sākotnēji nenākt (tas nav domāts aizvainot, bet kā fakts).
 • Mamma

  Mamma

  Mammīte brauca uz Rīgu, jo laikam jau nevienam šie pacienti nebija vajadzīgi !!!
  Mediķu trūkums-ne jau vecāku dēļ trūkst mediķi..,,maksā tak labāk ārvalstīs!!!
  Ķipurs pats komentēja'' izmācās par mediķiem un brauc uz angliju''..
  Māmiņa teica ka pavadīja slimn.40 min.
  Man jautājums-Vai ārsti 40 min.kakā???,
  nu jāāā- puncītis tak arī tukš..
  Tu , kā speciālists vari kaut apdirsties-, bet tev pirmais ir PALĪDZĒT.. pēc "brīnos" vārdiem sanāk- ā atbraucāt , pagaidiet man pusdieniņas dziest...
  • Tikai bez pārspīlējuma!

   Tikai bez pārspīlējuma!

   Ja pusdieno iestades kafejnica par kurām ir samaksāta nauda tad viņai nav tiesības pabeigt apēst savu porciju? Vai jāatstāj šķīvis un jānēsas? Gan jau māsinas novērtēja situāciju un tika konstatēts ka var nedaudz pagaidīt... Es sapratu ka kopā 40 minir bijusi uzņemšanas nodaļā... Tad jau needa nekādas 40 min.Bērns tika apskatīts utt un tikai pēc tam pie reģistrēšanās uz nodaļu tika konstatēts ka bērnam ir maksas ģimenes ārsts par ko tika brīdināta māte.Kura pēc tam par kaut ko apvainojas un aizbrauca. Ko var pārspīlēt vienmer?
 • brīnos

  brīnos

  Jā, protams, mediķi stulbi, mediķi riebīgi, mediķus jāatlaiž.... mediķi ēd pusdienas! Ak, kādas šausmas, dakteriene ēda pusdienas, iedomājieties? kāda neliete! A jūs zinājāt, ka visi ārsti, medmāsas un citi slimnīcā strādājošie grib gan ēst, gan čurāt, gan kakāt?! Vai arī jums šķiet, ka pie katras histēriķes ierašanās, ārstam jāpārtrauc ēst, čurāt, kakāt un tūlīt jāskrien glābt. Un kādēļ vienmēr taisnība ir pacientiem? Esmu pārliecināta, ka uzņemšanas nodaļā personāls bija spējīgs izvērtēt vai bērns var gaidīt vai arī jāsauc reanimācija. Ja jau varēja aizbraukt uz Rīgu, tad jau tik slikti nemaz nebija! Ja bērnam būtu bijušas elpošanas grūtības, nešaubos, ka viņam būtu sniegta momentāla palīdzība. Beidziet taču vienreiz izpūst no mušām ziloņus! Bet cilvēkiem jau patīk pagozēties televīzijā un Bez Tabu ir ļoti atsaucīgs šādiem ļautiņiem. Uz priekšu, turpiniet nomelnot mediķus un drīz varēsiet ārstēties paši! Jo, ja nu neesat pamanījuši, tad mediķu trūkums Latvijā jau ir pamatīgs un būs arvien sliktāk. Un pie tā savu pirkstu būsiet pielikuši arī jūs - negatīvie visgudrīši. Arvien mazāk ārstu pēc 10 gadu intensīvām mācībām izvēlas palikt Latvijā un ārstēt negatīvi noskaņotos pacientus, pretī saņemot apvainojumus, sūdzības un bez tabu!
  • Ko tur brīnīties?

   Ko tur brīnīties?

   Ja tu esi māte tad jau sapratīsi!Varbūt ne reizi neesi bijusi Jelgavas slimnīcā tādēļ tā var rakstīt,bet ja būtu slikta pieredze tad arī neaizstāvētu tur nevienu!Jastaigā bahilās pašas māsiņas vai sanitāres staigā pa āru un iekšu un neievēro nekādu sanitāro higiēnu!Jāsāk pārbaudīt sākumā lielākai daļai tur dokumenti vai drīkst strādāt
   • Kiki

    Kiki

    Ilgi domāji kamēr izdomāji šito murgu?
   • hmm

    hmm

    Šausmas. Ārsti ne tikai pusdienas ēd, čurā un kakā, bet arī bahilās liek staigāt. Drausmas. Nu ārprāts!!!!!
 • Egita

  Egita

  Ja tādi nu mums ir ārsti visā Jelgavas slimnīcā sākot ar uzņemšanu un beidzot ar morgu jā man arī bija sakars ar šo slimnīcu man sākās asiņošana aizveda uz slimnīcu kur dežūrējošais ginekologs bija dr.Begendikova un pēc viņas "sterilās"tīrīšanas mani palaida mājās kur vakarā man temperatūra pacēlās līdz 41,sākās asins saindēšanās.
  • Jelgavniece

   Jelgavniece

   Es neko nevaru teikt sliktu par Jelgavas slimnīcu. Gan tante ārstējas gan bērns gan pati palīdzību esmu meklējusi. VIENMĒR laipns kolektīvs, nekādas problēmas, neviens nekādu papildus naudu neprasīja. Jāuzgaida, labi.bez problēmām. Neesmu taču viena. Nesaprotu šitos vilkačus un mūsu sabiedrības daļu kura māk tikai riet. Paši kādi esiet? Esiet paši cilvēcīgi un pret jums būs cilvēcīgi. Šinī stāsta es uzskatu ka notikusi komunikācijas kļūda-māte pārāk satraukta par bērnu un nav kaut ko sapratusi un tad savus netīrumus mazgā publiski. Bet Bez Tabu protams priecīgs taisa nomelnojosus sižetus. Žēl. Uz kurieni pasaulē griežas?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!