“Māmiņas staipa līdzi bērnus uz solāriju! Vai tad tas ir normāli?” Solārija darbiniece šokā par klientu rīcību

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs
“Māmiņas staipa līdzi bērnus uz solāriju! Vai tad tas ir normāli?” Solārija darbiniece šokā par klientu rīcību

Rudenī un ziemā mēdzam sailgoties pēc siltajiem saules stariem un atceramies par sauļošanos pludmalē. Kvēlākie sauļošanās piekritēji tāpēc izmanto solāriju. Un tieši no vienas šādas solāriju studijas darbinieces “Bez Tabu” saņēma vēstuli.

“Mani ļoti interesē un arī satrauc kāds novērojums. Diezgan bieži uz solāriju nāk māmiņas un tēti ar maziem bērniem, pat divus gadus veciem mazuļiem. Kamēr vecāki sauļojas, bērnus atstāj uzgaidāmajā telpā. Bet ir daži vecāki, kuri pat ņem līdzi savu mazo uz solārija telpu. Vai tad tas ir normāli, ka vecāki ved līdzi savus bērnus uz šādu vietu. Cik vispār tas ir veselīgi, piemēram, divus gadus vecam bērnam atrasties turpat pie solārija vienu un vairākas reizes?” jautā solāriju studijas darbiniece.

Dermatologs Dr. Raimonds Karls šajā gadījumā saredz divus faktorus. Pirmkārt, vecāki ir paraugs bērniem, un ir visai liela iespējamība, ka, bērnam kļūstot pieaugušākam, arī atvases gribēs sekot tēva vai mātes piemēram solāriju apmeklēšanā.

Dr. Raimonds Karls
dermatologs

Otrs mīnus, ja bērns atrodas telpā, kur ir ieslēgta solārija iekārta. Protams, jautājums ir, vai šī iekārta ir slēgta tipa vai vaļēja. Visbiežāk tā tomēr ir nedaudz pavērta vaļā. Un bērns, protams, skatās, kas tad tur notiek ar viņa mammu vai tēti. Visdrīzāk viņš skatās bez īpašajām brillēm. Tādā veidā viņš bojā savas acis. Vēl būtiska ir arī ultravioletā starojuma intensitāte. Bērns noteikti zināmu staru devu arī saņem. It īpaši, ja tas ir intensīvais solārijs.

Dermatologs pieļauj, ka vecāki šādi rīkojas pat apzināti, lai bērnam nodrošinātu lielāku D vitamīna devu. Tiesa gan, ārsts uzsver, ka solārijs nav tā vieta, kur var iegūt D vitamīnu.

Dr. Raimonds Karls
dermatologs

Neviens solāriju aizliegt nevar, līdz ar to viss ir katra paša izvēles jautājums. Solāriju popularitāte šobrīd vairs nav tik liela. Tik tiešām uz zinātniskiem pierādījumiem balstītie fakti liecina, ka benefices mūsu veselībai, apmeklējot solāriju, nav tik daudz, lai mēs atsvērtu šo te potenciālo ādas vēža risku un to, ko sauc par melanomu.

1 komentārs