Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Inga ir divu bērnu māmiņa un, ieraugot, ka populārajā interneta vietnē Facebook.com, lietotāji dalījušies ar ziņu, ka pēc vairāku medikamentu lietošanas nomiruši divpadsmit bērni vecumā no trim līdz divpadsmit gadiem, ir satraukusies.

Sarakstā minēti arī vairāki Latvijā populāri medikamenti, tostarp vienu no tiem Inga iegādājusies arī savam mazulim. Zāļu valsts aģentūras pārstāve Ilga Namniece mierina, ka mūsu aptiekās tiek tirgoti medikamenti, kas ir zāļu reģistrā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tas nozīmē, ir pārbaudīti un droši. Interneta vietnē ievietotajā ziņā nav minēts, ne kāda ražotāja zāles tās bijušas, ne kur un kad iegādātas. Iespējams, tas bijis Krievijā vai Ukrainā, taču arī tas maz ticams, jo rakstā esot daudz pretrunu, un, visticamāk, tā esot viltus ziņa.

Turklāt ne tikai visās Eiropas Savienības valstīs, bet arī Krievijā un Ukrainā ir regulatorā iestāde, kas seko zāļu apritei. Ja tiešām bērni būtu aizgājuši bojā pēc medikamentu lietošanas, ziņa būtu arī šo iestāžu mājaslapās, bet tādas informācijas neesot.

Veselības inspekcijas Zāļu uzraudzības un kontroles nodaļas vadītājs Rihards Burmistris raidījumu Bez Tabu informē, ka pārkāpumus zāļu apritē un tirdzniecībā visbiežāk atklāj interneta vidē, interneta aptiekās:

Šādu gadījumu nav maz, ņemot vērā, ka internets visiem ir pieejams un internetam robežu nav. Problēma ir visā Eiropas Savienībā, un Latvija nav izņēmums. Cilvēks domā, ka viss, kas ir nopērkams internetā, tas viss ir legāls, bet tā vis nav.

Vienīgā iespēja, kā pārliecināties, vai internetā nepērk zāles pie viltus pārdevējiem, ir to pārbaudīt Zāļu valsts aģentūras mājaslapā, kur redzams visas piecas legālās Latvijas aptiekas, kas drīkst izplatīt bezrecepšu zāles internetā, kurām, tāpat kā ārvalstu legālajām vietnēm, ir logotips: balts krustiņš uz zaļa fona, zem kura konkrētās valsts karodziņš.

Uzspiežot uz logotipa, var pārliecināties, vai aptieka ir reģistrēta konkrētajā valstī, tas nozīmē, droša! Otrs, kā iespējams nopirkt zāles, kas ir kaitīgas veselībai – tās pirkt uz ielas no privātpersonām vai pēc sludinājumiem. To noteikti nevajadzētu darīt, lai nekaitētu veselībai.

Nereģistrētu medikamentu lietošanas dēļ nāves gadījumi Latvijā gan neesot zināmi.

Foto

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

TOP komentāri

  • Inga
  • gluži otrādi
    +1 +1 0

    gluži otrādi

    Ir pietiekami daudz idiotu, kas aiz gara laika šādas szinas ražo, un ir pietiekami daudz tādu, kas ās lasa un uztver nopietni
  • Santa

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl