Kādi medikamenti tiek piedāvāti, lai paglābtos no Covid-19?

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

1 komentārs
Kādi medikamenti tiek piedāvāti, lai paglābtos no Covid-19?

Sociālo tīklu lietotāji dalās ar ieteikumiem, kā cīnīties ar baiso Covid-19? Vieni ieteic sasmalcinātu ķiploku tukšā dūšā, citi pārliecināti, ka karsti dzērieni paglābs, vēl citi liek cerību uz Krievijā ražotām zālēm pret koronavīrusu.

“Bez Tabu” skatītāja norāda, ka Krievijā ražotās pretvīrusu zāles “Arbidols” varot līdzēt, un tā lietošanas instrukcijā pat norādīts, ka medikaments esot lietojams pret koronavīrusu.

Aptaujātie farmaceiti gan tā efektivitāti apšauba, un šis preparāts pat neesot reģistrēts Zāļu valsts aģentūrā.

Informācija par iespējamo brīnumlīdzekli, kas palīdzēs cīņā ar Covid-19, klīst jau kopš pandēmijas sākuma. Izmēģinājumi Ķīnā liecinot, ka pret Covid-19 efektīvs varētu būt japāņu gripas medikaments. Citi informācijas avoti vēsta, ka Eiropā jau sākti klīniski izmēģinājumi četriem iespējamiem medikamentiem pret jauno koronavīrusu. Kamēr tiks apstiprnātās zāles pret  koronvīrusu, nevajag eksperimentēt un ieteicams lietot vien savu ārstu norādītos medikamentus.

Alvils Krams
pneimonologs

Ja cilvēkam ir kāda būtiska cita slimība, piemēram, elpošanas slimības, astma, sirds slimības, cukura diabēts un tā tālāk, tad medikamenti jālieto obligāti. Jo labāk būs kontrolēta pamatslimība, jo mazāka iespējas, ka Covid-19 noritēs ar smagām sekām.

Šobrīd pierādītu medikamentu, kas darbotos koronavīrusa infekcijas gadījumā, nav. Mēs ceram, ka kaut kas būs, bet šobrīd nav.

“Bez Tabu” skatītāji norāda, ka esot strauji paaugstinājusies cena atsevišķiem medikamentiem, piemēram, paracetamolam, turklāt tas jau esot izpirkts.

“Bez Tabu” žurnālisti pārliecinās, ka ir aptiekas, kurās tas ir izpirkts, bet vairumā aptieku tomēr tas ir nopērkams. Cenas gan atšķiras pat divas vai trīs reizes.

Lai cīnītos ar Covid-19, joprojām darbojas jau iepriekš akcentētie pasākumi: svarīgi mazgāt rokas pēc iespējas biežāk, sociāli distancēties, būt svaigā gaisā, vingrot un būt atbildīgiem ne tikai ne tikai par savu, bet arī apkārtējo veselību.