“Jūtos nedaudz aizvainots!” Jūrmalnieks pārsteigts, kāpēc katram izsniedz citādāku vakcinācijas karti

Diāna Urbāne

Autors: Diāna Urbāne

2 komentāri

Jūrmalnieks Voldemārs ir fizikas skolotājs. Profesija arī bijusi galvenā motivācija, kāpēc nosliecies par labu vakcīnai pret Covid-19. Pēc potes saņēmis arī vakcinēšanās kartīti, taču, aprunājoties ar draugiem, izrādījies, ka vakcīna viena, bet papīra apliecinājums katram citādāks!

Voldemārs
nesaprot, kāpēc viņam citādāka kartīte

Internets ir populāra vieta, skatos – tur ievietotas daudz un dažādu vakcinācijas kartīšu. Paskatos uz savu, taču man ir pavisam vienkāršs, dzeltens, ar roku aprakstīts papīra gabals. Vienam draugam gan no Veselības ministrijas kartīte ir ar visu uzlīmi. Jūtos nedaudz “abižots”.

Voldemāru māc ziņkāre, kādas kartītes izsniedz citām vakcinētām personām. Dodamies uz lielāko vakcinācijas punktu Rīgā, “Atta” centru, tur sastaptie rīdzinieki rāda, ka papildu apliecinājumam pievienoti arī atlaižu kuponi aptiekā. Savukārt citās vakcinācijas vietās ir tikai parasta papīra loksne.

Lai kliedētu radušos mulsumu, kāpēc katrā vietā šie apliecinājumi ir citādāki, sazināmies ar Vakcinācijas centru. Viņi mierina, ka kartīte ir tikai kā atgādinājums.

Agnese Strazda
Vakcinācijas biroja preses sekretāre

Izsniegtās kartes mērķis ir viens – palīdzēt cilvēkam piefiksēt konkrētajā dienā veiktās vakcinācijas faktu un norādīt otrās vakcīnas devas saņemšanas datumu. Iedzīvotājiem jāatceras, ka tas nav oficiāls papīrs, kas apliecina, ka ir veikta vakcīna. Šīs kartītes nodrošina vakcīnas ražotāji, redzam arī, ka dažas vietas pašas ir izveidojušas savas. Nav noteikts, kā tām būtu jāizskatās, galvenais, lai vakcīnas process visur ir vienāds.

Kartīšu skaits vietām nav pietiekamā apjomā, tāpēc nav aizliegts tās rakstīt arī ar roku. Savukārt jaukos uzmanības apliecinājumus – dažādus bonusus – katra vakcinācijas vieta nodrošina pēc savas izvēles.

2 komentāri