“Jānis gulēja dziļā miedziņā visu laiku! Nākamo dienu viņš vairs nesagaidīja!” Tuvinieki Ozolniekos puiša nāvē vaino ģimenes ārstu

Ozolniekos kopš 2. februāra par 28 gadus veco Jāni gan tuvinieki, gan apkārtēji nu runā pagātnes formā. Neviens nespēj aptvert, ka garā un miesā stiprais dēls pēkšņi saslims un tā arī nepiecelsies no slimības gultas.

Atpakaļ uz rakstu

42 komentāri

 • Liepājniece

  Liepājniece

  Manā gadījumā ģimenes ārsts 5.gsdus uzstādīja nepareizas diognozes,līdz sūtīja uz psiheni,jo teica,ka slimības pati sev izdomāju!Domāju ks vēzis,spēka nav,pašsajūta slikta!Līdz pati uzstāju lai pārbauda uz C hepatītu!Protams izrādījās pozitīvs!Nevaru aizmirst cik nevajadzīgu operāciju tika veiktas,cik zāles tiks izlietotas!Nu neticu es vairs....
 • Laura

  Laura

  Jā tikai noželojamākais ir tas ka mūsdienās ģ.ā. ir tik daudz pacientu ka viņi pat nespēj izsekot līdzi ko kuram iesaka līdz ar to pat neiedziļinās pacienta veselībā izraksta neskaitāmas zāles tik tpc ka plosās kāds vīruss. Pat neapskatot pacientu arsts izraksta antibjotikas un tt. Ko var gribēt ja ģ.ā ir tuukstots pacientu kurus kā konvejerā pieņem un palaiž..te arī rodas tās problēmas.
 • Vīlusies
  +14 +14 0

  Vīlusies

  Pēdējā laikā ģimenes ārsti liek vilties... ar savu nekompetenci un attieksmi. Atļaujos šādi izteikties dēļ pieredzes.
 • Kkas

  Kkas

  Nu, bet vai šeit nav jāizvērtē arī tas cik laicīgi pats pacients sāk pievērst uzmanību savai pašsajūtai, jo paši mēs citreiz domājam, ka paies dazas dienas un viss būs okey un kad nav okey tikai tad vēršamies pie attiecīgajiem mediķiem. Varbūt tur bija pārāk ielaists pasākums... :( Nedomaju, ka Dr.Serzane ir vainīga. Sen zināms dakteris un nav sliktu atsauksmju.
  • Hm..

   Hm..

   Ja būtu ielaists pasākums, tad ģimenes ārstam ar lielu darba pieredzi būtu jākonstatē gripas simptomus, bet sižetā ārsts pasaka, ka simptomus nesaskatīja...
  • Deveraux

   Deveraux

   Visiem kritizētājiem ietektu izlasīt šo, kur ir objektīva informācija par problēmu.
   Bez tam vajadzētu atcērēties arī vēsturi. 1918.-1920.gadā ar tā saucamo "spāņu gripu" saslima aptuveni 500 mlj. cilvēku, mira 50 - 100 mlj.jeb 3-5% (!) pasaules tā laika iedzīvotāju. Cēlonis jauns vīrusa paveids pret kuru nebija attīstījusies imunitāte.

   Mediķis

   Ģimenes ārstam ir ierobežotas iespējas uzstādīt galīgo diagnozi, tā balstās uz sarunu ar pacientu, apskati un auskultāciju, arī citām objektīvās izmeklēšanas metodēm. Fakts, ka plaušās trokšņus nedzird atbilst gripas izraisītai pneimonijai (intersticiala pneimonija, kas nav klasiskais plaušu karsoņa veids, jo iekaist plāna alveolu-kapilāru barjera nevis visa plaušu daiviņa, lauks. Jāatceras, ka jauna cilvēka slimības kompensēšanas kapacitāte ir augsta un cilvēks klīniski izskstās stabils, neskatoties uz nopietno pamatslimību. Šo visu ņemot vērā ir jāsaprot, ka precīzas diagnozes uzstādīšana nav viegla. Domāju, ka lēmums pie augšējo elpceļu infekcijas izrakstīt antibakteriālus līdzekļus ir apšaubāms, jo 95% gadījumu to izraisa vīruss, turklāt ventolīna izrakstīšanās liecina, ka ir bijušas aizdomas par bronhītu (ko arī 90% gadījumu izraisa vīruss). Iespējams ārsta taktika bija nosegt visas ticamākās diagnozes, t.s. bakteriālu infekciju (jo izrakstīja antibiotikas) un atkārtoti izvērtēt stāvoklī pēc 2-3 dienām. Par ātro pacienta dekompensāciju runājot- kad izsīkst kompensācijas mehānismi stāvoklis strauji pasliktinās. Gripas pneimonijai nav antibiotiku vai citu specifisku terapijas iespēju, ir tikai simptomātiska ārstēšana (skābekļa inhalācijas, neinvazīvā plaušu ventilācija, intubācija un mākslīgā ventilācija), komforta terapija (pretdrudža līdzekļi), rehidratācija. Pacienta stāvokļa kritiskumu noteica iekaisums barjerā, kas nodrošina skābekļa pāreju no plaušām uz asinīm. Sabiezē šī barjera un organismam pietrūkst skābekļa, arī ar plaušu mākslīgo ventilāciju to ir grūti labot, jo bieži iekaisuma šķidruma olbaltumi izgulsnējas plaušu alveolās un veido olbaltumu membrānu, kas skābekļa pārvadi tikai pasliktina. Ģimenes ārsta lēmumu daļēji varu saprast, nedomāju, ka šeit ir viens vienīgs vainīgais, jo slimība ir dinamiska, tā mainās. Uzreiz var neuzlikt pareizo diagnozi. Atcerieties arī paša pacienta atbildību savā veselīgā, jo gripas komplikācijas ir novēršamas 1x gadā veicot vakcināciju.
  • Deveraux

   Deveraux

   ... bez tam gaudojošās personas par vakcīnu "kaitīgumu" pie mums ir pilna Latvija.
  • Deveraux

   Deveraux

   ... īsāk izsakoties, ja kādam garais teksts ir par grūtu... ja ir attīstījusies gripas pneimonija tiešas un efektīvas ārstēšanas nav, ir tikai atblasta terapija un, ja organisms netiek galā diemžēl iestājas letāls iznākums.
 • Mjaaa...

  Mjaaa...

  Līdzjūtību vecākiem:( Žēl puisi.
  Nu komentētāji vilku bars Jūs, ka tik tagad kādu apēst. Ģimenes ārsti nav tie cilvēki, kurus tagad apķengāt. Paskatīsimies ko Jūs brecēji darīsiet bez viņiem. Iesaku Jums padomāt pirms runāt;)
  Labs sižets Bez tabu.
 • Profilakse

  Profilakse

  Pretgripas vakcinācija. Diemžēl, ir zibensformas pneimonijas, tur pat nelīdzētu gimenes ārsta nosūtījumi uz rtg un analīzēm. Šeit galīgo diagnozi var noteikt sekcija. Līdzjūtība vecākiem.
 • Atbalsts

  Atbalsts

  Pati personīgi esmu izbaudījusi ārsta palīdzes labo ārstēšanu, tik laba, ka pēc tam spēja palīdzēt tikai slimnīca un sistēmas. Ārsta palīdze nevar strādāt savādāk, arī es šo esmu dzirdējusi sēžot aiz durvīm " Cik ilgi varesu, arstesu pati. Darit man nav ko visus te sutit pie specialistiem. Ta te nenotiks! Man tacu tas naudu maksa! ". Tas vistiešākajā nozīme tika darīts arī uz mani. Pēc tās reizes slimnīcā vienmēr kad zvanu vienmēr tieku konsultācijā pie ĢĀ nevis ārsta palīga. Un zāles kas tiek izrakstītas ir COPY / PASTE visiem vienādas.
 • Sarma

  Sarma

  Es tikai nesaprotu,kopš kura laika pneimonija ir kļuvusi par neārstējamu,nāvīgu slimību.
  • Ehh

   Ehh

   Mums arī nupat nomira ļoti tuvs cilvēks no plaušu pneimonijas + gripas. Viss bijis stipri ielaists, ārsts tik izrakstīja zāles, nepārbaudot cilvēka veselības stāvokli.
  • Feldšere

   Feldšere

   ..kopš seniem laikiem,pneimonijai ir dażādas formas arī zibensveida.Un vēl ir būtiska iezīme organisms kurā tā ieperinājusies ! Smēkētāja plaušas būs vieglāk pievarāmas ,tā pat ar alkohola skartu organismu vai hroniskam vainām
 • Piča

  Piča

  veselības inspekcijai viss pie kājas varu dokumentāli pierādīt , atrakstīsies ar IETEIKUMU, MEKLĒT CITU ĢIMENES ĀRSTU ! un nespēju objektīvi izvērtēt ģimenes ārsta bezatbildīgo rīcību , un viss, apsmiekls tas teksts būs jāgaida vairāk kā 45 dienas
 • To Seržāni jau sen vajadzēja atlaist.

  To Seržāni jau sen vajadzēja atlaist.

  Viņai ir tikai nauda prātā.. diemžēl. Braukā ar dažādām mašīnām, pret pacientu kā pret nezin ko. Nosūtījumus dabūt vari tikai un vienīgi uzstājot, un tāpat nav garantija, ka dabūsi. Līdzjūtība Jāņa vecākiem.
  • vajag padomaat

   vajag padomaat

   Pēc sižetā redzētā neviena no mediķēm nepŗliecina kā kompetenta , zinoša un pārliecinoša medicīnas speciāliste. Kad ieraudzīju video bija liels pārsteigums,ka labi attīstītajā un plaši pazīstamajā Ozolnieku pilsētciematā (mans nosaukums) ir tik apšaubāma līmeņa mediķi! Vismaz video skatoties radās iespaids,ka sanitārītes taisnojas par neitīrītu stūri,nevis par savu darbu pārliecinātas dakteres !
   • dina

    dina

    un tāds Bardaks ir visur ,mākslīgi tiek turēti nespējīgi vetārsti kas imitē ārstēšanu
   • Visiem vienādi.

    Visiem vienādi.

    Manam brālim bronhītu aizlaida līdz astmai. Zāles izrakstīja zīdaiņa devu. Vidusauss iekaisumu līdz pus-sejas paralizācijai. Taisa mahinācijas ar pacientiem - cilvēku, kurš staigā uz blokādēm pie viņas, raksta kā guļošu pacientu. Nauda un tikai nauda ir vajadzīga, lai par tevi labi parūpētos. Par medikamentiem runājot - visiem izraksta vienu un to pašu - faringo spray, hiconcil, nimesil un ibuprofēnu. Jau sen bija laiks uzlaist virsū kādu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!