Gandrīz visiem pārtikas produktiem pievienoti vitamīni! Vai bērna organismam tas nav bīstami?

1 komentārs
Gandrīz visiem pārtikas produktiem pievienoti vitamīni! Vai bērna organismam tas nav bīstami?
Foto: Flickr.com

Atnākot no pārtikas veikala un apskatot visu iegādāto, sāku aizdomāties, vai nepārbaroju savu bērnu ar vitamīniem. Manos iegādātajos produktos abos ir vitamīns D un vēl daži vitamīni. Kā tad tur īsti ir – šajos un vēl daudzos produktos tiek reklamēts, ka pievienoti dažādi vitamīni, bet kas par daudz, tas par skādi!!!!

Un tagad nesaprotu, vai tiešām šajos produktos ir tie vitamīni pievienoti, vai arī tas vienkārši ir reklāmas triks, lai cilvēkiem liktos, ka tas ir veselīgi.

Sertificēta ārste – pediatre Daira Brenča slavē vecākus, kuri seko līdzi tam, kādu pārtiku izvēlas saviem bērniem. Vitamīni daudzos produktos tiek pievienoti kā “bonusi”, un ražotājs tos akcentē, lai pircējs izvēlētos tieši viņa preci.

Pēc produkta termiskas apstrādes, daļa no vitamīniem, kas jau sākontēji ir produktā, aiziet bojā. Taču vitamīnus tikt iešām ir iespējams pārdozēt. Tāpēc nepieciešams pievērst uzmanību, kāds produkta apjoms satur kādu daļu no konkrētā vitamīna vēlamā diennakts apjoma. Tam jābūt norādītam uz produkta iepakojumam.

Uzturam jābūt daudzveidīgam, piemēram, ārste neiesaka katru dienu dot jogurtu bērnam, kā diemžēl citi to darot. Kādas var būt vitamīnu pārdozēšanas sekas? Šobrīd viena no 21. gadsimta biežākajām vainām ir pārtikas alerģija – sarkani vaigi, nevēlamas pumpas, arī gremošanas traucējumi.

Video

1 komentārs