Es konkrēti redzēju, ka personāls iznāk no blakus kāpņu telpas, nevis no tās, kas tiek dezinficēta

Dārta Rasa Ozola

Autors: Dārta Rasa Ozola

Pievienot komentāru

Rīdziniece Madara vēlā vakarā bijusi par aculiecinieci tam, kā no viņas daudzdzīvokļu mājas blakus kāpņu telpas Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķi un policisti aizved, iespējams, ar vīrusu Covid-19 sasirgušu kaimiņu. Uzreiz pēc tam Madara sazinājusies ar “Rīgas namu pārvaldnieku” ar lūgumu dezinficēt mājas koplietošanas telpas.

Madara ir pārliecināta, ka gadījumos, ja kaut vienam daudzdzīvokļu mājas iemītniekam konstatēta saslimšana ar vīrusu Covid-19, apsaimniekotājam ne mirkli nekavējoties būtu jāorganizē un jāveic visa nama koplietošanas telpu dezinfekcija, lai pasargātu citus mājiniekus no iespējas inficēties – ar informatīviem materiāliem par vīrusa izplatību pie ieejas durvīm esot par maz. Pēc Neatliekamās medicīniskās palīdzības mediķu un policistu darba un uzturēšanās kāpņu telpās Madara nobažījusies, jo, viņasprāt, ar parastu ikdienas tīrīšanu ir par maz, lai iznīcinātu naidīgo vīrusu.

Gods kam gods, nākamās dienas pēcpusdienā “Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) Maskavas ielā ir klāt. Atbildīgajam dezinfekcijas darbam deleģēts viens darbinieks spectērpā, bruņojies ar kodīgas ķīmijas smidzinātāju, kas iznīcinot vīrusa baciļus. Pēc aptuveni pusstundas tīrīšana kāpņu telpā pabeigta, taču pēc neilga laika ar “Bez Tabu”sazinās satraukta Madara, kura pamanījusi ko pārsteidzošu!

Madara
Maskavas ielas nama iemītniece

“Es konkrēti redzēju, ka personāls iznāk no blakus kāpņu telpas nevis no tās, kas tiek dezinficēta. Uz ko viņš pastāvēja, ka viņš ir saņēmis konkrētu informāciju no policijas, ka ir bijusi šī, nevis tā kāpņu telpa. Man likās ļoti nepareizi, ka viņš balstās uz tikai vienu viedokli, jo es esmu reāli aculiecinieks, un manis redzētais netiek ņemts vērā.”

RNP pārstāvis Krists Leiškalns taisnojas, ka uz kāpņu telpu norādījusi policija un apsaimniekotāja pienākums esot ņemt vērā oficiālu informāciju. Pilnu dezinfekciju visās koplietošanas telpās neesot iespējams veikt ievērojamo izmaksu un resursu trūkuma dēļ. Šobrīd brigādēm esot izdalīti papildu līdzekļi dezinfekcijai, kuri izmantojami reizi nedēļā, veicot mitro uzkopšanu, un katru dienu, spodrinot rokturus, durvis, margas, liftu un citas virsmas. Līdz šim pilnas dezinfekcijas darbi esot noritējuši piecās kāpņu telpās, kad kāds no pārvaldnieka pārziņā esošo māju iemītniekiem saslimis ar Covid-19 vīrusu, un kaimiņi ziņojuši par nepieciešamību veikt tīrīšanas darbus.

Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC) gan aizrāda apsaimniekotājam, jo piesardzības vīrusa izplatības laikā nevarot par daudz. SPKC epidemoloģe Rita Korotinska skaidro, ka vīruss uz dažādām virsmām varot saglabāties vairāk nekā 48 stundas, un tā ierosinātājs esot jūtīgs pret sadzīves lietojamiem dezinfekcijas līdzekļiem. Viņasprāt, šajā gadījumā būtu vēlams ieklausīties aculiecinieku teiktajā un dezinficēt abas kāpņu telpas.

Jāatzīst, ka ne visi galvaspilsētas iedzīvotāji deg par pārspīlētiem tīrīšanas darbiem savā kāpņu telpā. Juglas iedzīvotājs Ainārs slavē sava nama sētnieci, kura regulāri tīrot koplietošanas telpas un virsmas. Vīrietis uzskata, ka pilna dezinfekcija ielās un namos, kā tas bijis vīrusa uzliesmojuma laikā Ķīnā, šobrīd nav nepieciešama. Viņam piekrīt kaimiņiene Inga, piebilstot, ka, viņasprāt, pārspīlēta dezinfekcija varot izraisīt papildu vīrusus.

Taču, ja iedzīvotāji nav apmierināti ar apsaimniekotāju darbu, aicināti ar sūdzību vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā vai vietējā pašvaldībā.