Ērču laikā bezrecepšu medikaments Remantadīns kļuvis par recepšu zālēm!

4 komentāri
Ērču laikā bezrecepšu medikaments Remantadīns kļuvis par recepšu zālēm!
Foto: Ekrānuzņēmums

Veselība, protams, jebkuram ir pirmajā vietā! Tagad ir laiks, kad ir jābūt ļoti uzmanīgiem, pārvietojoties pa mežiem vai pļavām! Jo vēl ir ērču laiks! Vai zināji, ka aptuveni 1 no 3 ērcēm, kas piesūkušās iedzīvotājiem, pārnēsā ērču encefalīta vīrusu? Par ērcēm arī kāda raidījuma Bez Tabu skatītāja ir atrakstījusi vēstuli sadaļā Sūdzību dēlis!

Labdien! Man mežā pie Cēsīm iekoda maza ērce, to pamanīju tikai nākamajā dienā savā darbavietā. TŪLĪT PAT DEVOS UZ APTIEKU, bet, man par izbrīnu, Remantadīnu neizsniedza bez receptes (P. Stradiņa slimnīcas teritorijas aptiekā)! Kā man rīkoties, vai tiešām šo medikamentu, ja tā iepakojumā rakstīts, ka tas ir bezrecepšu, neizsniedz? Ar cieņu Dace!

 

Video

Skaidrs, ka tikai ārsts varēs izvērtēt, vai konkrētam pacientam šīs zāles ir parakstāmas. Blaknes var skart gan aknas, gan nieres, gan nervu sistēmu! Šie visi drošību apsvērumi ir ārsta ziņā!

Līdz septembrim, ja pirksit zāles ar recepti – instrukcijā var būt rakstīts, ka tas ir bezrecepšu medikaments. Jo Zāļu valsts aģentūra līdz šim septembrim ir devusi tirgošanas atļauju!

Tātad iegaumējiet – vairs aptiekā Remantadīnu bez receptes nedos, un ar laiku visi medikamenti gripu ārstēšanai būs nopērkami pret ārsta izsniegtu recepti!

Foto