BRĪDINĀJUMS! Bērnu rotaļlietas var būt bīstamas veselībai!

Komentāri

Kad jaunā ģimene savai divus gadus vecajai meitiņai nopirka lelli, viņi nenojauta, ka bērniņa rokās nonāks klāsts ar ķīmiskiem savienojumiem.

Šovasar Saulkrastu veikalā pirktā mantiņa izmaksājusi aptuveni 15 eiro. Brīdī, kad meitenītei no rokām izslīdējusi mantiņa, tai izplīsis caurums. Tajā pašā brīdī visa telpa piepildījusies ar spēcīgu ķīmisku aromātu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kārlis, ģimenes galva

Domājām, ka meitiņa tikusi klāt kam tādam, kas viņai nav piemērots. Pārmeklējot istabu sapratām, ka smakas avots ir lelle. No tās izdalās terpentīna, acetona smaka.

Foto

Bez Tabu rotaļlietu nogādā Latvijas Universitātē. Profesors Māris Kļaviņš norāda, ka rotaļlietas, no kurām izdalās ķīmisks aromāts nav piemērotas bērniem.

Tās var ietekmēt cilvēka veselības stāvokli.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) atbildīgs par rotaļlietu iekļaušanu nedrošu preču sarakstā. Šis saraksts pieejams šeit: ej.uz/bistamaspreces

Līdz šim PTAC pieredzē nav bijuši gadījumi, kad smaka ir cēlonis, lai priekšmetu iekļautu nedrošu preču sarakstā.

Video

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl