Blaktis dienesta viesnīcā Liepājā: divu augstskolu studenti ziņo par asinskārajiem insektiem

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

Medijos pavadīti vairāk nekā 14 gadi. Uzskata, ka katrs stāsts un problēma ir iespēja sabiedrībai atgādināt par dažādām dzīves situācijām, kas var skart jebkuru no mums. Strādājot, rod iespēju ne tikai risināt problēmas, bet arī pamācīt citus labākai ikdienai.

4 komentāri
Blaktis dienesta viesnīcā Liepājā: divu augstskolu studenti ziņo par asinskārajiem insektiem

Liepājā, Ganību ielā, atrodas Liepājas Universitātes dienesta viesnīca, kurā nakšņo ne tikai zinātkāri jaunieši, bet arī sīki, nelieli, taču ļoti asinskāri iemītnieki.

Studente, kura vēlējusies palikt anonīma, “Bez Tabu” ziņo, ka dienesta viesnīcas darbinieki lietas labā neko nedarot. “Kad nāk ar sūdzībām, administrācija noraida un saka, kamēr nav kukaiņu, neko nedarīs. Kad parāda kukaiņus, jau ir vajadzīgi kodumi. Cilvēkiem ir alerģijas, metas pleķi un čūlas. Kāpēc ir tāda attieksme gan pret hosteļa viesiem, gan studentiem?” jautā dienesta viesnīcas iemītniece.

Igors

Jau gandrīz mēnesi iemītniekus, kuri dzīvo Liepājas dienesta viesnīcā, sakož blaktis. Tika solīts, ka problēmu atrisinās, bet nekas nemainās. Studentiem nav kur palikt.

Ņemot vērā valstī izsludinātos Covid-19 izplatības ierobežojumus, šobrīd dienesta viesnīcā uzturas vien neliels skaits studentu. Tomēr neviens no “Bez Tabu” uzrunātajiem jauniešiem nevēlas komentēt dienesta viesnīcā notiekošo, aizbildinoties, ka viņiem šeit vēl ir jādzīvo.

Studenti tomēr iemūžina un ļauj publicēt kopmītnēs fiksēto. Blaktis rāpo ne tikai pa sienām un gultām, bet arī rada pēcnācējus. Liepājas Universitātē itin nemaz nepriecājas par insektu invāziju dienesta viesnīcā. Tiesa gan, augstskolas pārstāve akcentē, ka tā dēvētās “kojas” nodotas privātīpašnieka rokās.

Simona Laiveniece
Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Jā, dienesta viesnīca bijis mums tāds rūpju bērns gadu garumā. Ņemot vērā, ka ēka ir celta pietiekami sen, pieci stāvi, Liepājas Universitātei apsaimniekot šo te ēku par saviem līdzekļiem nav bijis iespējams. Pirms diviem gadiem mēs radām, manuprāt, saprātīgu risinājumu – dienesta viesnīca tika nodota apsaimniekotājam uz 20 gadiem ar nosacījumu, ka tā ēka tiek renovēta.

Līdz šim atjaunoti divi no pieciem stāviem, bet vēl vienā šobrīd rit remonts. Laiveniece uzsver, ka ēkā Ganību ielā uzturas vēl Liepājas Mūzikas un mākslas koledžas audzēkņi, kā arī viesi, kuri izmanto hosteļa pakalpojumus. Un atbildību par dienesta viesnīcā notiekošo esot jāuzņemas apsaimniekotājam.

Simona Laiveniece
Liepājas Universitātes galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste

Apsaimniekotāja pienākumos ir rūpēties gan par drošību, gan par tīrību, gan par visu, kas ir nepieciešams klientam. Nav tā, ka Liepājas Universitāte visu pametusi novārtā. Liepājas Universitāte seko līdzi, kas tur notiek. Šā gada laikā mēs esam reizes trīs bijuši ar apsekošanu Liepājas Universitātes dienesta viesnīcā. Esam sapratuši, kā darbi notiek, uz to brīdi sūdzības nav bijušas.

Dienesta viesnīcas un hosteļa pārstāve gan nepriecājas, ieraugot “Bez Tabu”, taču apstiprina, ka ēkā patiešām ir ieviesušās blaktis. Ar tām gan notiekot regulāra un mērķtiecīga cīņa. Hosteļa pārstāve parāda dokumentu mapīti, kurā redzama arī dezinsekcijas karte, proti, kad un kur veikta blakšu iznīdēšana.

hosteļa pārstāve

Reāli, mēs tiešām strādājam kā zvēri. Mums ir līgums ar dezinsekcijas firmu.

Asinskāro insektu apkarošana turpināšoties arī novembrī. Nākamā apjomīgā cīņa paredzēta Lāčplēša dienā. Lai problēmu atrisinātu pēc iespējas ātrāk, tikšot piesaistītas pat divas dezinsekcijas firmas.

“Dienesta viesnīca ir tā vieta, kur cilvēki nāk un iet – viņi mainās. Tas, ko, kurš atnes sev līdzi, ar to ir jācīnās apsaimniekotājam, un viņi to dara,” piebilst Latvijas Universitātes pārstāve.

Dienesta viesnīcā studenti uzturas arī attālināto mācību laikā, un daļa iemītnieku ir no ārzemēm.
4 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Suns pārkoda rīkli, stirna mocījās agonijā!" Jēkabpils novadā siro bīstami suņi-plēsēji; pret apdraudējumu visi bezspēcīgi

"Žēl skatīties!" Madonas novadā bargā salā brigāde maina mājas jumtu, iedzīvotājiem žēl strādnieku

Pastā nepieņem oficiālu, sirmgalves parakstītu pilnvaru

"Sūdi, es atvainojos, ir izšķaidīti uz ielas!" Liepājnieci pārsteidz suņu saimnieku rīcība

"Ar muguru pieturu durvis un stumjos iekšā, kā varu!" Jaunās māmiņas Ogrē nespēj pašu spēkiem iekļūt pastā

"Gribu kāpt ringā un ievainot savu pretinieku!" Šova "Boksa akadēmija" finālisti gatavi cīņai!

"Jau pēc gada mājai apmetums lobās nost!" Olainiešus neapmierina mājas restaurācijas darbu kvalitāte!

"Vai pirktajam varu uzticēties?" Iedzīvotāja nepārliecināta par FFP2 respiratoru efektivitāti!

"Dzīvoklī +25°C! Viņi nenormāli svilina!" Ģimene sūkstās par absurdu apkuri

Grūtniece neizpratnē, kāpēc influencerei Didrihsonei ļauts uz ultrasonogrāfiju doties ar vīru

Padomi no Zanes Krēsliņas ceļā uz veselīgām attiecībām ar ēdienu!

"Atkal jāsāk vakcinācija no sākuma?!" Iedzīvotāja neizpratnē par Covid-19 sertifikātiem