“Bērns histērijā raudāja!” Zīdaiņa māmiņa šokēta par mokošo katetra ievietošanu Ventspils slimnīcā

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies astoņus mēnešus veca bērna māmiņa, kura vēlas dalīties ar nepatīkamo pieredzi Ventspils slimnīcā – bērnam no rokas izslīdējis katetrs, tāpēc meitiņa nemitīgi raudājusi, roka bijusi sapampusi. Māmiņa Sindija ir šokēta, ka slimnīcā strādā cilvēki, kuri neprot bērnam iedurt katetru, taču Ventspils slimnīcas galvenā ārste situācijā pārkāpumus vai neprofesionālu rīcību no mediķu puses nesaskata – šādas situācijas neesot retums.

Atpakaļ uz rakstu

63 komentāri

 • Zane

  Zane

  Vienreiz ar bernu biju Ventspils infektologijas nodala. Vairs tur nebrauksu. Ja vajag nesaucu vairs atros, bet mekleju transportu un braucam tikai uz Kuldigu. Ventspili attieksme ir pretiga un edinasana zem jebkuras kritikas. Par Kuldigu tikai tie labakie vardi. Pat divus menesus vecam zidainitim ar specialu lampinu spidinaja cauri rocinai, lai var atrast venu un mazais nav jamoca. Visi ir uzmanigi un laipni. Saprot mamminas un baro cilvecigi. Turpeti Ventspili, kad berns gul personals klusumu neievero un est bernam ar vedera problemam dod jelas kotletes kam viss vidus sarkans un gala nav gatava. Ediens sausmigi mazas porcijas un bezgarsigs.
 • Iveta

  Iveta

  Vai jūs vispār zinat par medicīnas vēsturi? Vēl pat pagājušā gadsimta 50os gados vēnās neviens nedūra- fizioloğisko šķidrumu ar laida zemādā, jo no turienes viņš arī uzsūcas. Svarīgăka taču ir cilvēka dzīvība nevis pampums.
 • Maruta

  Maruta

  Arī man bija tā ka likas ak dievs ko tur dara ar manu bērniņu?! Bet tā bija tikai normāla mātes reakcija uz notiekošo! Mazam zīdainītim ir grūti ar katetra ievadīšanu,jo viņš to labprātīgi neļauj ievietot! Un tajā brīdī kad tiek laista sistēma,šī mazā rociņa ir japietur,jo kustināt nedrīkst. Tieši tāpēc zāles aiziet garām ja bērniņš netur rociņu mierīgi. Zinu tas ir grūti,bet iespējams. Un Ventspils bērnu nodaļas dakteri un māsiņas savu darbu dara ar lielu atbildības sajūtu. Paldies viņām par to.
 • Diāna Šēniņa

  Diāna Šēniņa

  Mes ari pirms nedelas pabijam slimnica.. masina loti milas un atsaucigas. Meitinai 7menesisi.. ari lika katedru. 1.rocina nesanaca,bet 2.sanaca. Tas rocinas ir tik mazinas,un nav iespejams ar berninu sarunat -esi mieriga. Un man pasai ka mammai bija japievakte ,lai neizrauj bernins no vietas vinu.Protams berninam bija interese par vinu. Masinas super un dakterites vel superigakas! Maminai noteikti stresins un nemiers bija par to ,ka bernins raudaja, man ari sirds saznaudzas. Dazkart jasanem sevi rokas,jo neko sliktu vinas nedara.
 • Dana

  Dana

  Izskatās jau, ka mammītei pašai daudz vēl jāpamācās "lielā plašā dzīve" .... Bērnam bērns ir gadījies, pieredzes maz vai pat nekādas, un viedoklis līdz ar to tāds kāds ir! Esmu bijusi slimnīcā Ventspilī ar savu mazulīti, protams, nav viegli skatīties uz "vēnu bakstīšanu" , bet vai ir citi varianti kā ielikt katetru, lai sapilinātu sistēmas? Nav gan! Visdrīzāk jau jaunajai mammai Sindijai jāizaug par "mammu", kā jau viena "Mamma"komentēja.
 • Kristīne

  Kristīne

  Cik es zinu tad mazam bērnam katetru vēnā neliek bet plaukas augšpusē es domāju (delnas virspusē).
  Un ja katetru ieliek pareizi un nostiprina viņš gribot nevar izslīdēt ārā.
  Ir muļķīgi likt 8 mēnešus vecam bērniņam katetru vēnā tur kur bērns visu laiku loka rociņa,jo tas nav pareizi.
  • Kur tad?
  • A

   A

   Arī plaukstas virspusē ieliekot katetru, tas var iznākt ārā, jo ir tuvu locītava, it īpaši zīdainim, rociņa tāpat jātur mierīgi
  • Zane Vilciņa

   Zane Vilciņa

   Ja nevar atrast citur, tad liek ari tur un pat kaja dur. Bet nu Ventspils slimnica izcelas ar bernu mocisanu. Pec personigas pieredzes saku.
 • Aija

  Aija

  Parasti tik maziem bērniem katetru dur plaukstas otrā pusē, kur mamma var nokontrolēt un vieglāk vēnu atrast.Šeit aizlaižot garām vēnai varēja sanākt nopietnas problēmas.Tikai un vienīgi māsiņas nolaidība, nemācēšana.Vispār krimināl atbildība, galvenā ārste pat atvainoties neprot par to ka garām vēnai trāpijusi māsiņa un mammu vēl vaino, šausmas.
  • Aijai

   Aijai

   Mīļā sirds! Parasti katetru ievada tur, kur var ievadīt, nevis vietā, kur mammai ir ērtāk pārskatīt. Un tika arī “aizlaists garām”.
  • Zzz

   Zzz

   Katetru dur gan galvā,gan kājā,galvenais,lai ir pieeja vēnai un iespēja ievadīt šķidrumus un medikamentus. Un aizlaižot garām,nekādas nopietnas veselības problēmas nevar būt,bērniem parasti ievada fizioloģiskus šķidrumus. Jebkuram mediķim var jautāt interesējošos jautājumus,neviens pa muti nesitīs. Māsiņa tak nevar nolasīt pēc acīm,kura mammīte pēc izglītības ir skolotāja,sētniece vai pediatrs!
   P.S kaķiem arī speciāli laiž zemādā fizioloģisko šķidrumu, lai atveseļotos pēc vemšanām utt.
 • Zeeee

  Zeeee

  Varēja iedot mammītei,lai pati ievieto katetru. Iedomājas,ka tas ir tik viegli, trāpīt tik kustīgā,mazā diegā kā tik maza bērna vēna. Un palātā esot,katetru pats neizkrīt,tad jau mammīte neturēja roku kārtīgi. Un plus visi blakus faktori,kas ietekmē vēnu,pildījumu,kustīgumu,plīšanu!
 • Es

  Es

  Man pašai ir bērni un ziņu, kā ir kad bērnam liek katetru. Nu tā tiešām gadās. Bet šī mammīte laikam gribēja paspīdēt TV. Un Bez tabu uzreiz filmē sižetu, par neko.
  • Mamma

   Mamma

   Par neko ? Neiet runa tikai par kaktetra aizduršanu garām . Lai gan arī varēja sanākt problēmas ar to , ka sistēma tika aizlaista garām .
   Iet runa arī par attieksmi .. Cik man zināms, ārsti aiz muguras pa krieviski nedrīkst aprunāt kādu , vēl jo vairāk pacientu .
   Un ārstējošais ārsts nedrīkst stāvēt aiz durvīm un bļaut virsū , lai sprauž atpakaļ sistēmu un ja gribēšot , pilināšot kaut visu nakti . Nemaz neienāk apskatīt bērnu un izdara secinājumus un pieņem lēmumus . Bērnam palika slikti ar sirdi no tās sistēmas , purinājās un temperatūra pēkšņi uzkāpa uz 39,1, un bļauj lai sprauž atpakaļ sistēmu .
   Tāda attieksme nav taču normāla .
   Man ģimenē ir ārsti, mamma ķirurģiskajā nodaļā , oma medmāsa.
   Un no Rīgas ārsti pateica lai neļauju pārdurt katetru . Un no Kuldīgas māsiņa pateica lai braucu prom .
   Ģimenes ārste ar teica , labi ka neļāvu pārdurt katetru .
   Īstenībā , man nekas nav jāpaskaidro .. Es zinu kas un kā bija . 😉
 • Medmāsa

  Medmāsa

  Mammīt mīļo ,jā šeit medmāsas kļūda ka neapskatīja zīdaini un nepārliecinājas ,ka medikamenti tiek ievadīti zemādā nevis vēnā...bet pati no savas pieredzes...ja ir augsta temperatūra un ir jāsniedz tā palīdzība tās vēniņas ir kā mazi stiebriņi bet katetrs knapi ir ievietojams...citreiz janomokas kamēr nēesi sadūris vismaz 6 vietās un bērns kliedz un pašai sirds sāp bet katetrs ir jaievada...tas nav viegli..ne man kā jaunam mediķim ne arī tām vecajām māsiņām....citreiz pat jādur galvā..ja nav variantu...tas skats ir briesmīgs un mammām sirdis plīst no tā skata...bet arī mums nav viegli...ar bērniem strādāt ir ļoti ļoti psiholoģiski grūti,jo mēs arī esam mammas un pārdzīvojam ,bet mūsu uzdevums palīdzēt !!!!
  Un par tēmu ..jā medmāsai vajadzēja uzmanīt pacientu...lai arī viņu ir vēl 10 20 vai vairāk....

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!