“Bērns histērijā raudāja!” Zīdaiņa māmiņa šokēta par mokošo katetra ievietošanu Ventspils slimnīcā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

63 komentāri

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies astoņus mēnešus veca bērna māmiņa, kura vēlas dalīties ar nepatīkamo pieredzi Ventspils slimnīcā – bērnam no rokas izslīdējis katetrs, tāpēc meitiņa nemitīgi raudājusi, roka bijusi sapampusi. Māmiņa Sindija ir šokēta, ka slimnīcā strādā cilvēki, kuri neprot bērnam iedurt katetru, taču Ventspils slimnīcas galvenā ārste situācijā pārkāpumus vai neprofesionālu rīcību no mediķu puses nesaskata – šādas situācijas neesot retums.

Sindija
ziņo par piedzīvoto slimnīcā

Ārsts taustīja vēnu, bet nevarēja to atrast. Paņēma katetru un teica, ka durs tāpat, bet nevarēja vēnu atrast. Bērns histērijā bļāva un skatījās uz mani, bet es nevarēju viņai palīdzēt. Beigās meita kļuva bāla.

Kad pēc vairākkārtējiem mēģinājumiem iedurt katetru izdevies, meita ar mammu aizvestas uz palātu, kur uzsākta ārstēšana. Mamma novērojusi, ka meita kļuvusi bāla, lūpas palikušas zilas, bet rokas ledus aukstas. Viena šķidruma pudelīte bijusi cauri, un māsiņa ieradās, lai pieliktu jaunu šķidrumu, taču tajā mirklī māmiņa ārstēšanu apturējusi, pamanot, ka meitas roka bijusi sapampusi.

Ventspils slimnīcas galvenā ārste Linda Mičule uzsver, ka mazulis ārstu redzeslokā nonācis ar nopietnām veselības problēmām, tāpēc nekavējoties uzsākts ārstēšanas process, kura laikā katetrs patiesi no bērna rokas izslīdējis. Taču ārste stāsta, ka tādas situācijas nav retums, jo bērna vēnas ir ļoti tievas. Ārste uzskata, ka ārstēšanas process uzsākts ātri un profesionāli, tāpēc situācijā nesaredzot problēmu.

Linda Mičule
Ventspils slimnīcas galvenā ārste

Ja bērns saliec roku, var notikt vēnu bojājums. Bērns bija nemierīgs, tāpēc notika katetra izslīdēšana un vēnas sienas bojājums. Bērnu vēnas ir ļoti tievas.

Galvenā ārste atkārtoti norāda uz to, ka Sindijas meitas veselības stāvoklis bijis kritisks, tāpēc uzsver, ka ārstēšanās procesa pārtraukšana varējusi vēl vairāk kaitēt bērna veselībai. Savukārt Sindija uzskata, ka tieši ārstēšana Ventspils slimnīcā apdraudējusi meitas veselību.

Aizvadītā gada laikā Veselības inspekcija saņēmusi sešas sūdzības par Ventspils slimnīcu. Patlaban Sindija nav vērsusies ar iesniegumu Veselības inspekcijā, taču, lai uzraugošās iestādes spētu situāciju analizēt, māmiņai par notikušo ir jāziņo.