“Atbildēja nē un dzina ārā!” Liepājniece šokā par bērnu zobārstes rīcību

42 komentāri

Liepājniece Diāna ar piecus gadus veco meitu beidzot septembrī sagaidi ilgi gaidīto pierakstu pie speciālista Liepājas Zobārstniecības poliklīnikā. Līdz brīdim, kad meita iesēžas zobārstniecības krēslā, viss rit gludi, taču tad notiek negaidītais.

Diāna

Ārste mūs pieņēma, iegājām kabinetā. Ārstei vispār nebija nekādu emociju. Viņa tikai sasveicinājās un viss. Bērns pats iesēdās krēslā, sāka nedaudz šūpināties. Sāka skaitīt zobus. Pateica, ka vairs neskaitīšot, pietiek. Prasīju, kāpēc pietiek. Esot daudz caurumu.

Māti satrauc, ka piecus gadus vecajai meitai zobos atklāti pat pieci caurumi. Tomēr vēl vairāk šokē ārstes lēmums par zobārstniecības pakalpojumu nesniegšanu. “Es ar jums neņemšos, tērēt laiku jums. Ņemiet pilno narkozi, un tad es vienā reizē salabošu visus zobus. Teicu, lai pamēģina tomēr kaut ko izdarīt, jo bērns nepretojas. Viņa kategoriski atbildēja nē un dzina mūs ārā.”

Latvijas Zobārstu asociācijas prezidents, dakteris Andis Paeglītis norāda, ka Latvijā bērniem zobus ar narkozes palīdzību labo vien Rīgā un tieši Liepājā. Tiesa gan, ārsts to uzskata par galējo risinājumu, ja bērns patiešām nesadarbojas ārstēšanas procesā.

Diāna

Ja bērns atnāk, lai salabotu zobus, un raudās pie ieejas kabinetā, viņu pat iekšā nelaidīs. Viņi vispār nerod saskarsmi ar bērniem. Attieksme – briesmīga. Nav jēgas gaidīt garā rindā, lai pēc tam jūs vienkārši izdzītu no kabineta.

Liepājas Zobārstniecības poliklīnikas vadītāja Natālija Kadeģe uzskata, ka ārste esot rīkojusies pareizi, pamatojoties uz savu pieredzi. “Es teiktu tā, ka nesakrita mammas gaidas par vēlamo ārstēšanu ar dakteres redzējumu.”

Poliklīnikas vadītāja arī uzsver, ka Diānas gadījums nebūt neesot unikāls. Tam piekrīt arī dakteris Paeglītis, norādot, ka bērnam nedrīkst radīt traumu, veicot, piemēram, piespiedu ārstēšanu.

Diānas meita tagad ir pierakstīta pie cita speciālista turpat poliklīnikā Liepājā. Ja arī šī reize būs nesekmīga, māmiņa piekritīšot zobu ārstēšanai narkozē.

42 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Šoziem saslims teju visi nevakcinētie!" Būvfirmas priekšnieks veic statistikas datu analīzi