“Ārsts nesēdēs un Jūs negaidīs!” Doktorāts ”atšuj” pacienti, kura vēlas pieteikt vizīti

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

16 komentāri

Cilvēks, lai kas viņš nebūtu, ir tikai cilvēks. Slimo visi. Ko darīt, ja brīvdienu darbā nevar dabūt? Nākas meklēt iespējas, lai pie daktera tiktu pēc darba laika. Cilvēks zvana uz doktorātu, piesaka vizīti, bet atbilde ir – vai nu nāciet tad, kad mēs piedāvājam, vai arī palieciet bešā. Ārsts nesēdēs un Jūs negaidīs. Tas nekas, ka ārstam ir noteikts darba laiks. Vai tad ārstiem nav jāievēro noteiktais darba laiks?

Poliklīnika Rīgā, Purvciemā, uz kuru, lai apmeklētu ārstu, nāk kāda kundze. Veselība liek apmeklēt noteiktu speciālistu. Pirmā vizīte izdodas, bet ar otro reizi notiek nebūšanas.

Attiecīgā ārsta noteiktais oficiālais darba laiks otrdienās, ceturtdienās ir no vieniem dienā līdz septiņiem vakarā, bet piektdienā no deviņiem rītā līdz diviem dienā. Pacientei pašai darbā jābūt līdz pulksten 17.00, tādēļ apmeklējumu piesaka ap sešiem vakarā.

Paciente

Reģistratūrā man atbildēja, ka var man piedāvāt laiku pulksten 16.20. Teicu, ka man tas neder, vajag pēc pieciem vakarā. Man atbildēja, ka, lai nāku, kad viņi piedāvā, jo man vajadzīgajā laikā neviens pacients nav pierakstījies, ārsts manis dēļ tik ilgi nesēdēs darbavietā.

Kā tas saprotams? Ārsts nesēdēs un negaidīs? Ja ir noteikts darba laiks? Nacionālā veselības dienesta pārstāve Evija Štālberga skaidro, ka medicīnas iestādes ir atbildīgas par darba laiku plānošanu. Atteikums, pamatojoties uz to, ka tajā laikā nav citu pacientu, neiztur kritiku.

Tā nedrīkst. Dodamies uz poliklīniku, jo ļoti vēlamies uzklausīt ārstniecības iestādes vadības skaidrojumu par šo situāciju. Vadītāja spurojas pretī un saka, ka netic tam, ka šāda veidā pacientam atteikts, jo pie šā speciālista vizītes laiki vienmēr ir aizņemti.

To viņa atrāda datorā, kur redzami pieraksti. Direktore saka, ka, iespējams, notikusi komunikācijas kļūda un labprāt aci pret aci tiktos ar atraidīto pacienti.

Foto

16 komentāri