Diāna Logina

Autors: Diāna Logina

Bez Tabu raidījuma producente. Atbild par Bez Tabu saturu un komandas darbu.

15 komentāri

Gaidīšanās garās rindās nav patīkamākais laika pavadīšanas veids. Mūsdienās jāgaida ir visur – autoservisā strādā tikai viens meistars, lielveikalos kasieru mēdz būt par maz, un automašīnu rindas pilsētas centrā mēdz būt neiedomājamas. Īpaši nepatīkamu gaidīšanu piedzīvojusi māmiņa Rīgā, kura ar bērnu uz rokām devās pie stomatologa.

Pēc neveiksmīgas nepilnus divus gadus vecā dēla nokrišanas māmiņa Agneta nevilcinoties dodas pie bērnu stomatologa Rīgas Stradiņu universitātes institūtā, tomēr priekšā negaidīts pārsteigums – cilvēku rinda, kurai ne gala, ne malas. Māmiņa ir pārliecināta, – sistēmā ir nepieciešamas pārmaiņas.

Ierodoties institūtā, Agneta reģistratūrā izņēma savu kārtas numuru un kopā ar dēlu gaidīja savu kārtu, tomēr gāja laiks, un process bija ieildzis – bija jau pagājušas trīs stundas.

“Es uzskatu, ka mazajiem pacientiem būtu jābūt kādām priekšrocībām. Es nevaru savam bērnam pateikt, lai viņš mierīgi sēž un gaida savu kārtu, tomēr lielāka vecuma bērnam nosēdēt ir daudz vieglāk”.

Rīgas Stradiņu universitātes stomatoloģijas institūta pārstāve nepiekrīt māmiņas Agnetas priekšlikumam jaunākos pacientos “laist pa priekšu”. Pārstāve uzsver, ka stomatologiem ir jānodrošina vienlīdzīga attieksme pret visiem pacientiem. Ja tiktu realizēts māmiņas priekšlikums par mazo pacientu priekšrocībām, rastos citi pārpratumi, jo pret to sāktu iebilst apkārt gaidošie cilvēki.

Agneta ir pārliecināta, ka, vēršoties pēc palīdzības kādā no privātajām stomatoloģijas klīnikām, drūzmēšanās uzgaidāmajās telpās izpaliktu, tomēr tā vietā nāktos šķirties no brangas naudas summas. Māmiņa pirms došanās uz RSU institūtu sazinājās arī ar privāto klīniku un noskaidroja – nepilnus divus gadus vecam bērnam par vizīti un zoba izraušanu būtu jāmaksā piecdesmit eiro.

Veselības inspekcija informē, ka eksistē privātās stomatoloģijas klīnikas, kurās ir iespējams labot un izraut zobus bez maksas personām līdz astoņpadsmit gadu vecumam. Bezmaksas pakalpojumi tiek sniegti klīnikās, kuras ir noslēgušas līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Ja tas ir izdarīts, maksa par pakalpojumiem netiek piemērota.

Ārsti aicina profilaktiskas vizītes pie stomatologa veikt vismaz reizi gadā. Tas pacientam ļaus būt informētam par savu zobu stāvokli un izvairīties no gaidīšanas garās rindās!

Foto

TOP komentāri

 • hmm
  +4 +3 -1

  hmm

  Galu galā ārsts arī ir cilvēks, kurš var saslimt, var būt ģimenes problēmas, bērnu slimošanas utt. iedomājaties, ja pārējiem ārstiem ir pierakstīti pacienti, kur lai rauj kādu citu, kas sēdēs dežūrā, ja negaidīti ir problēma? Katram vecākam viņa bērns ir pasaules naba un vecāki iedomājas, ka visiem ir jāizdabā. No zobu sāpēm it kā nemirst, tik sāp šausmīgi.
 • rindas
  +3 +3 0

  rindas

  Nu ja tā ir bērnu nodaļa nekādas citas rindas neder. Tur taču visi ir bērni ar sāpošiem zobiem, nevis pieaugušie. Galu galā, vai tad institūts ir vienīgā iestāde, kur var tikt pie zobārsta Latvijā? Viena klīnika nevar pieņemt visas Latvijas bērnus, var atrast citas privātprakses arī par valsts naudu ar labiem speciālistiem.
 • pfff
  +3 +3 0

  pfff

  Ai, ai! Māmiņa nav noskaidrojusi, ka ir privātklīnikas, kurās bērniem zobus labo bez maksas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl