Apdrošinātājs “iedod kurvīti” cēsniecei, kuras dēls divreiz salauž roku

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

118 komentāri

Cēsniece Gunita ir divu dēlu māmiņa. Vecākajam puikam vēl pavasara vidū uzdāvina jaunu velosipēdu. Tomēr drīz vien seko nepatīkams kritiens – dēls salauž roku.

Vietējā slimnīcā zēns ātri vien tiek pie ģipša, ko noņem pēc rokas sadziedēšanas maija vidū. Pa šo laiku Gunitas prātu nodarbina doma par bērnu veselības apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem. Gunita Cēsīs apmeklē “BTA” apdrošināšanas kompānijas filiāli.

Gunita

Tad es uztaisīju to apdrošināšanu. Ar cerību, ka tā nekad nebūs vajadzīga.

Un pēc mēneša puika, izvairoties no sadursmes ar uz ceļu izskrējušu bērnu, atkal nokrīt no velosipēda un atkal satraumē to pašu roku. Šoreiz lūzums ir krietni nopietnāks, nepieciešama pat operācija. Gunita vēlāk vēršas pie apdrošinātāja, šoreiz jau prasot atlīdzības izmaksu, taču saņem atteikumu, jo tā esot atkārtota trauma.

Gunita

Ja viņš būtu kritis un salauzis otru roku, tad viņam viss [apdrošināšana] darbotos, bet viņš salauza tieši to vietu, kas bija pirmajā reizē. To es arī viņiem prasīju, vai tad tas tagad būs uz visu mūžu. Atbildēja, ka uz visu mūžu jau ne, bet pusgadam esot jāpaiet.

Latvijas Apdrošinātāju asociācijas prezidents Jānis Abāšins norāda, ka apdrošināšanas polises pret nelaimes gadījumiem esot “kaķis maisā”. Proti, apdrošinātājs to ir pārdevis, bet pircējs – nopircis, neiedziļinoties līguma detaļās.

Cilvēkam, kā minimums, vajadzētu aplūkot galvenos apdrošināšanas punktus līgumā. Un viens no galvenajiem punktiem ir izņēmumi [kādos gadījumos atlīdzība netiek izmaksāta].

Gunita izbrīna tas, ka apdrošināšanas kompānijas darbiniece, zinot nupat notikušo nelaimi pirms polises iegādes, neesot informējusi topošo klienti par tik būtisku izņēmumu kā atkārtota trauma.

Ivo Danče
“BTA” Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors

Tas, kas notika ar Gunitas dēlu, apdrošināšanā notiek ļoti reti. Pie polises sarunas par šādu konkrētu gadījumu netika runāts.

Apdrošinātājs norāda, ka visa informācija esot atrodama internetā. Tikmēr Apdrošinātāju asociācijas prezidents uzsver, ka, slēdzot apdrošināšanas līgumus, cilvēki regulāri uzkāpjot uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem: atkārtotas traumas, iedomas, ka visas Latvijā iegādātās apdrošināšanas polises nosedz arī ārvalstīs gūtās traumas, kā arī sporta traumas, kam tomēr ir nepieciešama jau citāda veida apdrošināšana, gluži kā ārzemēs darbojošās polises.

Gunita jau samierinājusies, ka šajā gadījumā apdrošinātājs savu lēmumu nemainīs. Tomēr māmiņa aicina citas ģimenes rūpīgi izlasīt visus apdrošināšanas līguma noteikumus pirms tā parakstīšanas.

118 komentāri