Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Asinsvadu ķirurgs, flebologs Žoržs Žabūrs reiz piedalījies operācijā Francijā, kuras laikā anestēzijas vietā izmantota hipnoze. Eiropā šī atsāpināšanas metode tiek izmantota jau sen, un beidzot pirmā operācija veikta arī Latvijā.

Hipnozi varot izmantot daudzās operācijās. Svarīgi, lai pacients operācijas laikā gūtu pozitīvu pieredzi, un hipnoze to spēj nodrošināt, uzskata Žoržs Žabūrs. Hipnoze notiek vairākos posmos, jo hipnozes praktiķis ar pacientu tiekas arī pirms operācijas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pirmkārt, hipnoze nomierina un atbrīvo pacientu, otrkārt, pacients transā nejūt sāpes, tāpēc nav nepieciešams indēt organismu, lietojot anestēziju. Turklāt ir pacienti, kuru veselības stāvoklis nemaz neļauj lietot anestēziju.

Hipnopsihoterapeite Dace Rolava skaidro, brīdī, kad kliente atradīsies transā, strādās zemapziņa, kas atbrīvos no sāpēm. Viņa ar hipnozes palīdzību pat palīdzējusi cilvēkam atcerēties 12 gadus senu notikumu.

Protams, ārsts vēnu operācijas laikā sekoja līdzi pacientes sirdsdarbībai, un nepieciešamības gadījumā būtu izmantojis anestēziju. Tas nebija nepieciešams, jo pacientes reakcija bijusi negaidīti laba.

Pati paciente visu operācijas laiku bija pilnīgi mierīga, viņa jutusi dažus dūrienus, bet sāpes nav traucējušas ļauties sapņiem par bērnību, jūru un ceļošanu.

Foto

TOP komentāri

  • Liene
    0 0 0

    Liene

    Kruti... bet ārsts beigās gan ieminējās, ka tomēr anestēzija ir tikusi ievadīta, tikai daudz mazākā apjomā... interesanti, ka tekstā tas nav pieminēts :D
  • Agris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl