Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties!
Es saprotu
Kas ir cookies?

Piektdiena, 24. janvāris

Krišs, Ksenija, Eglons

Iet uz sadaļu:
TV3
Vairāk..
TV6
Vairāk..
3+
Vairāk..
LNT
Vairāk..
Kanāls 2
Vairāk..
Veselība

Veselība

Medicīna un veselības aprūpe - kļūdas, pārpratumi vai nezināšana. Zāļu biznesa ēnas puses un jaunatklājumi.

"Trīs gadus ar rūgtumu maksāšu!" Pēkšņi slēgts medicīnas centrs "Aurora", aiz durvīm atstāti gan darbinieki, gan pacienti!

"Trīs gadus ar rūgtumu maksāšu!" Pēkšņi slēgts medicīnas centrs "Aurora", aiz durvīm atstāti gan darbinieki, gan pacienti! 6

Gada griezumā raidījums “Bez Tabu” veidojis vairākus stāstus par medicīnas centra “Aurora” darbības metodēm, sākotnēji gan iestādei bija cits nosaukums “Latvijas Imūnkorekcijas centrs”. Vairāki apmeklētāji ziņoja par veidu, kā ārstniecības iestāde piesaista klientus, zvanot un aicinot uz bezmaksas veselības pārbaudēm, tomēr vairumā gadījumu pacients paraksta kredītsaistību līgumu. Šobrīd iestādes durvis ir slēgtas un pie “Bez Tabu” vērsušies tās darbinieki.

"Man viņiem savas kājas aizsūtīt?" Apdrošinātājiem nepieciešams precīzs ārstēšanās apraksts, kuru no slimnīcas jāsaņem pacientei.

"Man viņiem savas kājas aizsūtīt?" Apdrošinātājiem nepieciešams precīzs ārstēšanās apraksts, kuru no slimnīcas jāsaņem pacientei. 5

“Bez Tabu” uzrunā “Swedbank” kliente, kurai ar banku noslēgts arī apdrošināšanas līgums. Vasaras sākumā piedzīvojusi nopietnu kritienu un nogādāta slimnīcā. Tomēr mēneša garumā, regulāri kontaktējoties ar “Swedbank”, tā arī nav panākts vēlamais rezultāts, jo apdrošinātājiem esot nepieciešams precīzs ārstēšanās apraksts.

Šogad noslīkuši jau 39 cilvēki, visvairāk Vidzemē

Šogad noslīkuši jau 39 cilvēki, visvairāk Vidzemē 1

Visvairāk slīcēju jeb trīspadsmit bijuši Vidzemē, vienpadsmit Kurzemē, desmit Latgalē un pieci Zemgalē. Šogad katrs astotais slīcējs no dzīves atvadījies Rīgā. Tikmēr peldvietā sastaptie rīdzinieki paši savas peldētprasmes vērtē kā labas.

"Vecmāmiņa tā teica!" Vai krējums ir brīnumlīdzeklis saulē apdegušai ādai?

"Vecmāmiņa tā teica!" Vai krējums ir brīnumlīdzeklis saulē apdegušai ādai? 2

Karstais laiks rosina aizdomāties par dažādām tautas metodēm, kā atvēsināt saulē apdegušu ādu un mazināt sāpes. Viens no populārākajiem un biežāk dzirdētajiem brīnumlīdzekļiem ir krējums. “Bez Tabu” uzdeva vairākiem atpūtniekiem jautājumu, vai krējums ir ieteicams pēc sauļošanās, un lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka ir, jo tā kādreiz teikusi vecmāmiņa.

"Paciente ieradās stundu pirms atvaļinājuma..." Jelgavas poliklīnikas ārsta slēdziens pārsteidz pacienti un kolēģus

"Paciente ieradās stundu pirms atvaļinājuma..." Jelgavas poliklīnikas ārsta slēdziens pārsteidz pacienti un kolēģus 10

Iepazīstoties ar analīžu rezultātiem, ģimenes ārste izrakstījusi jelgavniecei Indrai nosūtījumu pie urologa. Kundze laikus pieteikusies Jelgavas poliklīnikā pie norīkotā speciālista un 6. jūnijā devusies uz daktera kabinetu. Pamatīgu pārsteigumu sagādājis ārsta slēdziens, kas skan šādi: “Paciente ieradās stundu pirms atvaļinājuma, tādēļ nebija iespējams izmeklēt.”

"Smalki izstrādāta shēma." Veselības inspekcijas slēptā vizīte medicīnas centrā "Aurora"

"Smalki izstrādāta shēma." Veselības inspekcijas slēptā vizīte medicīnas centrā "Aurora" 3

Zvans un aicinājums uz bezmaksas veselības pārbaudi, noteiktas veselības problēmas, sagatavots kredītlīgums par ievērojamu naudas summu. Trīs būtiskākās nianses, par kurām jau pusgadu ziņojuši agrāk akciju sabiedrības “Nokra”, tagad “Aurora medicīnas centrs” apmeklētāji. Martā diagnostikas procedūru apmeklējuši arī Veselības inspekcijas speciālisti, un Ārstniecības iestāžu kontroles nodaļas vadītāja Konstantija Reinfelde “Bez Tabu” informē par atklātajiem pārkāpumiem. 

"Bērns histērijā raudāja!" Zīdaiņa māmiņa šokēta par mokošo katetra ievietošanu Ventspils slimnīcā

"Bērns histērijā raudāja!" Zīdaiņa māmiņa šokēta par mokošo katetra ievietošanu Ventspils slimnīcā 63

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies astoņus mēnešus veca bērna māmiņa, kura vēlas dalīties ar nepatīkamo pieredzi Ventspils slimnīcā – bērnam no rokas izslīdējis katetrs, tāpēc meitiņa nemitīgi raudājusi, roka bijusi sapampusi. Māmiņa Sindija ir šokēta, ka slimnīcā strādā cilvēki, kuri neprot bērnam iedurt katetru, taču Ventspils slimnīcas galvenā ārste situācijā pārkāpumus vai neprofesionālu rīcību no mediķu puses nesaskata – šādas situācijas neesot retums.

"Aptiekārs četrgadniekam iesaka sīrupu, kura sastāvā ir 9,5% alkohols!" Māmiņa sašutusi - vai bērnam to var dot?

"Aptiekārs četrgadniekam iesaka sīrupu, kura sastāvā ir 9,5% alkohols!" Māmiņa sašutusi - vai bērnam to var dot? 15

Nedēļas nogale ir laiks, lai uzņemtu jaunu enerģiju un uzlādētos nākamajai darba nedēļai. Arī raidījuma “Bez Tabu” skatītājas mazajam četrgadniekam piektdienas vakarā sāka parādīties krekšķis kaklā un sieviete nolēma doties uz tuvāko aptieku, lai konsultētos ar aptiekāru, kas tad būtu vispiemērotākais, lai mazajam palīdzētu!

"Sieva no sāpēm ģība, bet ārsts atteicās saukt ātro palīdzību!" Ziņo par iespējamiem pārkāpumiem Madonas slimnīcā

"Sieva no sāpēm ģība, bet ārsts atteicās saukt ātro palīdzību!" Ziņo par iespējamiem pārkāpumiem Madonas slimnīcā 32

Ātrā palīdzība nogādā sievieti Madonas slimnīcā pēc sūdzībām par spēcīgām sāpēm pakrūtē. Ārstniecības iestādē pacientei veic izmeklējumus, kuru rezultāti vēsta par operācijas nepieciešamību. Sievietes dzīvesbiedrs ir sašutis par Madonas slimnīcas ārsta attieksmi, kurš, kā stāsta pacientes tuvinieks, esot licis operējamo sievieti nogādāt slimnīcā Rīgā pašu spēkiem.