Personas kodā vairs nebūs dzimšanas datuma. Kā veikalos noteiks, vai var pārdot alkoholu?

9 komentāri
Personas kodā vairs nebūs dzimšanas datuma. Kā veikalos noteiks, vai var pārdot alkoholu?
LETA

Kā zināms, turpmāk kārtība būs šāda – dzimšanas datuma vietā nu būs nejauši izvēlēti cipari. Tas daudzos radījis jautājumu – kā tad tagad veikalā varēs zināt, cik cilvēkam ir gadu un vai šai personai var pārdot, piemēram, cigaretes un alkoholu?

Mierinot uztrauktos iedzīvotājus, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) pārstāvji norāda, – lai arī tiks mainīti personas kodi, šobrīd neviens nav atcēlis likuma normu, ka uz veikalu nepilngadīgai personai ir noteikti jāņem līdzi ID karte vai pase, kur uzreiz zem personas koda ir norādīti arī patiesie dzimšanas dati.

Foto:

“Varam nomierināt sabiedrību, jo dzimšanas datums personu apliecinošos dokumentos tāpat kā līdz šim paliks nemainīgi uzrādīts atsevišķā sadaļā. Taču personas kods – citā sadaļā,” stāsta Undīne Priekule, PMLP pārstāve.

Vairāki raidījuma Bez Tabu ielās satiktie cilvēki uzskata, ka personas koda maiņa ir ļoti laba ideja. Piemēram, dažas sievietes norāda, ka gadu skaitlis ir sievišķīgs noslēpums, kuru viņām tagad nebūs jāatklāj. Taču ir arī tādi cilvēki, kas uzskata, ka viņus arī iepriekšējais personas kods ir apmierinājis.

Video!

9 komentāri