Pērn nevienam bērnam nav dots vārds Solvita vai Laimdota, Raimondu vairāk

1 komentārs

Vai politiskie notikumi vai spilgtas politiskās personas ietekmē to, kādus vārdus vecāki izvēlas jaundzimušajiem? Šāds pētījums nav veikts, taču cilvēki ielās uzskata, ka sabiedrībā zināmi vārdu nēsātāji ietekmē to, vai jaunie vecāki izvēlēsies šos vārdus saviem bērniem.

“Daudzi domā, ka jā – ja kādam patīk šis cilvēks, tad liek arī šādu vārdu, bet, ja nepatīk – tad, protams, tādu vārdu neliks,” saka ielās satikts iedzīvotājs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Statistika rāda šādu ainu, – pērn nevienai meitenei nav ticis Solvitas un Laimdotas vārds. “Es nedomāju, ka tā Solvita būtu tik slikta, ka tas ir iemesls, kādēļ neliek šo vārdu. Žēl, skaisti vārdi – gan Solvita, gan Laimdota,” saka kāda Rīgas ielā sastapta sieviete.

Foto

Tāpat savs viedoklis ir arī politologam Ivaram Ījabam. “Solvita un Laimdota tomēr ir vārdi ar tādu pagātnes piegaršu. Vai tas, ka tagad šos vārdus vairs bērniem nedod, ir saistīts ar Āboltiņas un Straujumas kundzēm? Varbūt, ka kaut kāds iespaids tur ir, bet es neesmu par to pilnīgi drošs,” saka politologs Ivars Ījabs.

Tikmēr prezidenta vārds pērn spodrinājis savu skanējumu – īpaši no 2015. gada jūlija līdz decembrim ir piedzimuši 15 jauni Raimondi. Salīdzinājumam – gada pirmajā pusē, kad Raimonds Vējonis vēl nebija kļuvis par Valsts prezidentu, Latvijā bija tikai seši jaundzimušie, kuriem dots vārds Raimonds. Jāsaka, ka Raimonds allaž Latvijā bijis populārs vārds, bet par Vējoni, iespējams, populārāks tomēr ir Pauls.

Video!

TOP komentāri

  • Raimonds Cellers
    +1 +1 0

    Raimonds Cellers

    Manā skatijumā vārds Solvita un Laimdota būtu jāieraksta necenzēto vārdu sarakstā jo es personīgi negribētu lai mani bērni kaunētos un pārmestu man par tāda vārda došanu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl