“Pēc izaicinājuma turpināsim piedomāt par zaļāku dzīvi!” Armanda Simsona ģimene par nedēļu “zero waste” režīmā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Šonedēļ TV personības Armanda Simsona ģimene piedalījās rubrikā “Dzīve bez atkritumiem”, lai noskaidrotu, cik vienkārši ir dzīvot pēc “zero waste” kustības pamatprincipiem. Šīs nedēļas laikā ģimene pildīja dažādus uzdevumus – atteicās no plastmasas maisiņiem, sev nevajadzīgās drēbes ziedoja labdarībai un iepirkās, izvairoties no produktiem iepakojumos.

Armanda un Ivetas Simsonu meita Patrīcija ir priecīga par vecāku paveikto, atklājot, ka ģimene neesot “šmaukusies” un nosacījumus tiešām ievērojusi. Tāpat ģimenes vecākā meita cer, ka vecāki arī turpmāk izvairīsies no plastmasas maisiņiem, bet dos priekšroku auduma vai papīra maisiem.

Iveta Simsone pievienojas Patrīcijas teiktajam, ka izaicinājums licis vēl vairāk piedomāt pie zaļākas dzīves. Viņa domā, ka turpmāk, kārtojot skapi, rūpīgāk padomās par to, kam nevajadzīgo apģērbu nodot tālāk. Tomēr uzskata, ka ar iepirkšanos “zero waste” stilā gan varētu būt grūtāk.

Iveta Simsone

Pēc projekta saprotu, ka ir ļoti grūti izvairīties no produktiem iepakojumos. Visur, kur skaties apkārt, ir viena vienīga plastmasa. Izstiepies vai saraujies – “zero waste” stilā iepirkties ir grūti.

Ivetas teiktajam pievienojas Armands, kurš atzīst, ka tieši projekts licis saprast, ka produkti iepakojumos ir ļoti daudz. Runājot par atkritumu šķirošanu, Armands Simsons uzskata, ka liels stimuls šķirot atkritumus varētu būt depozīta sistēma, kura Latvijā nav ieviesta.

Kā nākamie izaicinājumam atkritumus savās mājās samazināt līdz minimumam gatava Agra Daņiļeviča ģimene.