Pazīsti kādu, kurš smēķē e-cigaretes? Iesaki viņam noskatīties šo…

9 komentāri

Elektroniskās cigaretes tiek uzskatītas par “veselīgāku” alternatīvu parastajām, taču Bez Tabu uzrunātie eksperti apgāž vairākus mītus.

Nu jau kādu laiku elektroniskās cigaretes kļuvušas par visai pašsaprotamu preci nikotīna tīkotājiem. To plusi ir tādi, ka e-cigaretes nerada tik nepatīkamu aromātu, un tās var smēķēt arī iekštelpās, īpaši netraucējot apkārtējiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Tiek uzskatīts, ka tās ir nekaitīgākas par parastajām cigaretēm, taču, izrādās, ka tā nav gluži patiesība. Šķidrumos, ar kuriem cigaretes tiek uzpildītas, ir sastopamas arī dažādas kancerogēnas vielas. Kā vēl viens arguments par labu e-cigaretēm ir šķietami mazākais nikotīna daudzums, tomēr tas smēķētājam var radīt nepietiekamības sajūtu, un rezultātā tās tiek smēķētas tikpat daudz, lai panāktu parasto cigarešu nikotīna “devu”.

Foto

Video

TOP komentāri

 • Andris
 • Juris
  +13 +12 -1

  Juris

  Ir veikti pētījumi, kuros pierādīts, ka dažas kancerogēnas vielas, piemēram, formaldehīds, var rasties, ja tvaicē (es neteiktu, ka smēķē, jo smēķējot notiek degšanas process, e-cigaretē - iztvaicēšana) e-cigarešu šķidrumu. Kaitīgo vielu līmenis bija augsts tikai dažos testētajos cigarešu modeļos, tvaicējot ar maksimālu jaudu (augsta temperatūra iztvaicētājā, nevēlamas ķīmiskas reakcijas), skat. http://motherboard.vice.com/read/vaping-emits-less-formaldehyde-than-previously-thought-health-smoking-ecigarettes-vape-news
  Tāpēc gan nav jāaizliedz elektronikās cigaretes kā tādas, bet jātestē un jāiesaka lietotājiem drošākie modeļi. Anglijā Public Health England (PHE) ir apkopojis informāciju par el. cigaretēm, secinot, ka tās ir vismaz par 95% nekaitīgākas par parastajām un varētu tikt izskatītas kā alternatīva smēķēšanas atmešanai (nikotīna aizvietošanas terapija); linku uz šo pētījumu ir devis viens no iepriekšējiem komentētājiem. Es pats jau mēnesi smēķēju el. cig., pirms tam mēģināju atmest smēķēšanu neskaitāmas reizes, bet vienmēr nesanāca (plāksteri, medikamenti, diēta, adatu terapija, hipnoze utt.). Neatmetu arī šoreiz, bet fiziski jūtos daudz labāk un zinu, ka el. cigaretes ir nekaitīgākas, arī daudz lētāka alternatīva smēķēšanai (vismaz pagaidām; drīzumā stāsies spēkā likuma izmaiņas attiecībā uz el. šķidrumiem, tos sadārdzinot).
  Par kādām mistiskām kaitīgām daļiņām runā mūsu Veselības ministrijā? Par kādiem vielu daudzumiem iet runa? El. cigaretes ir tirgū jau 10 gadus! Uzskatu, ka ir tuvredzīgi mētāties ar nepārbaudītiem paziņojumiem par to, ka el. cigaretes ir "gandrīz" tikpat kaitīgas kā parastās vai pat kaitīgākas, kā to teicis viens no Latvijas narkologiem. Cilvēki smēķē parastās cigaretes un slimo. Veselības ministrija varētu ietaupīt kaudzi naudas un tiktu glābtas cilvēku dzīvības, ja ar dezinformāciju smēķētājus neatbaidītu pāriet uz daudz nekaitīgākām el. cigaretēm. Tā vietā ierēdņi rauc degunu un bārsta biedējošas frāzes, nevis cenšas noregulēt el. šķīdumu un pašu cigarešu kvalitātes kontroli. Es
 • Armands

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl