Pārsteidzoši! Hesburger tirgo veselībai ļoti bīstamu vējstikla šķidrumu

Komentāri

TV3 raidījuma Bez Tabu skatītājus pārsteidzis fakts, ka ātrās ēdināšanas uzņēmumā Hesburger iespējams iegādāties automašīnu vējstikla šķidrumu. Turklāt, kā izrādās, tas ir sevišķi bīstams veselībai, vēl jo vairāk dzīvībai.

Gluži tāpat kā pirms iegādāšanās izlasām pārtikas produktu marķējumu, der pārbaudīt arī vējstikla tīrīšanas līdzekļu etiķetes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kāds Bez Tabu skatītājs Jelgavā, Loka maģistrālē, restorānā Hesburger iegādājies logu tīrīšanas šķidrumu. Tā marķējums vēsta par to, ka līdzekli pat nedrīkstot ieelpot. Uz etiķetes jānorāda tikai tās vielas, kuras ir bīstamas cilvēku veselībai, šajā gadījumā uz tās norādīts metanols.

Foto

Eksperti zina stāstīt, ka šķidrumus, kas satur metanolu, nedrīkst pārdot personām, kas jaunākas par 18 gadiem. Turklāt, ja attiecīgais šķidrums tiek pārdots personai, kas ir sasniegusi 18 gadu vecumu, pārdevējam būtu jāvaicā personas vārds, uzvārds, personas kods un adrese. Tas nepieciešams, lai attiecīgās iestādes varētu pārbaudīt, cik daudz un kam šķidrums ticis pārdots.

Hesburger attīstības direktore Baltijas valstīs Ieva Salmela apstiprina, ka Hesburger restorānos, kuros pieejama Drive-In jeb auto iebrauktuves kase, klientiem ir iespējams iegādāties ziemas vējstikla tīrīšanas līdzekli.

”Šādu pakalpojumu esam ieviesuši, lai mūsu klientiem nodrošinātu papildu ērtības. Tā kā vējstikla tīrīšanas līdzekļa sastāvā ir metanols, produkta iepakojums ir marķēts atbilstoši Latvijas likumdošanai, iekļaujot informāciju par šīs vielas toksiskumu. Līdz šim nebijām informēti par pircēju datu uzskaites sistēmas nepieciešamību, tāpēc neesam to veikuši. Paldies, ka vērsāt mūsu uzmanību uz tās nepieciešamību. Līdz turpmākai lēmumu pieņemšanai, esam nolēmuši, ka šis produkts tiek izņemts no tirdzniecības.”

Cik ilgi logu tīrīšanas līdzeklis jūtams automašīnas salonā? Kas notiek ar mūsu organismu, kad to ieelpojam? Un kā izvēlēties veselībai draudzīgu vējstikla mazgāšanas līdzekli?

Video

Lasi vēl