Dziedātājas Olgas Rajeckas ģimene skumst par noindēto kaķi

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

7 komentāri
Dziedātājas Olgas Rajeckas ģimene skumst par noindēto kaķi

Dziedātājas Olgas Rajeckas ģimenē allaž ir bijuši mājdzīvnieki. Arī tagad ir gan suns, gan kaķene Sofija, taču ģimenes mīluļa kaķu puikas Otto vairs nav starp dzīvajiem.

Otto bija Olgas meitas Marijas kaķis, un viņa joprojām nespēj noticēt, ka četrkājainais draugs vairs nepārnāks. Sešus gadus vecais, labi koptais runčuks bijis ģimenes loceklis, ļoti gudrs un mīļš.

Olgas ģimene pārliecināta, ka viņu mīlulis bija saindējies ar žurku indi jeb biocīdiem. Arī veterinārārste atzīst, spriežot pēc pazīmēm, indikācijām, kaķis bija saindējies. Olgas kaimiņiene atzinusies, ka savā īpašumā indējusi grauzējus.

Kad Olga un Marija sociālajos tīklos dalījās ar savu bēdu stāstu, atsaucās daudzi mājdzīvnieku īpašnieki. Ziņoja, ka arī viņu četrkājainie draugi, tostarp suņi, gājuši bojā, kaimiņu izvietotās žurku indes dēļ.

Olga uzskata, ka veikalos nevajadzētu pārdot grauzēju nogalināšanai paredzētās indes. Tās var iegādāties ikviens neprofesionālis. Arī Marijas pārliecība,  ka šādas indes pārdošanā būtu jāaizliedz, vai arī no grauzējiem jālūdz atbrīvoties speciālistiem.

Lai gan žurku indēm ir norādes, kā tās lietot un neizvietot mājdzīvniekiem pieejamās vietās, taču tik un tā traģēdijas notiek bieži.

Lai arī citiem suņu un kaķu īpašniekiem nenāktos piedzīvot līdzīgu nelaimi, Olga aicina visus, kas ieplānojuši izmantot žurku indi cīņā ar grauzējiem, to nedarīt, bet izmantot citas metodes, piemēram, lamatas vai iegādāties kaķi.