Maija Kuzņecova

Autors: Maija Kuzņecova

Bez Tabu žurnāliste un digitālā satura redaktore

2 komentāri

“Bez Tabu” komanda itin bieži sastopas ar skatītāju iesūtītām bildēm, kur iepakojuma ārējais izskats nebūt neatbilst saturam. Tā, piemēram, pirms kāda laika pie “Bez Tabu” vērsās skatītāja ar jautājumu, kā tā var būt, ka “iegādājies veikalā iepakojumu ar marinētu siļķi, bet iekšā atrodi tikai sīpolus, savukārt siļķe salikta tikai skatam”? Sūdzību iesūtītāji šādus iepakojumus sauc par krāpšanu, paši iepakojuma radītāji par veiksmīgu mārketingu, bet pārdevēji kārtējo reizi atgādina – “lasiet, kas rakstīts uz iepakojuma”.

Konkrētā sūdzība atnāca par Lietuvā ražotu “Gardēžu” siļķu fileju. Skatītāja atsūtītajos foto bija skaidri redzams, ka iepakojuma saturs neatbilst iepakojumam – siļķu gabaliņi salikti gar malām, bet iekšā vien marināde ar sīpoliem. Pēc sūdzības saņemšanas devāmies paši uz veikalu “Maxima”, iegādājāmies šo produktu un jautājām cilvēkiem no malas vai viņi būtu mierā ar šādu saturu.

Kitija
novērtē iepakojumu un saturu

Jā… Tikai sīpoliņi. Kam tie sīpoli vispār tik daudz salikti? Es droši vien labāk pirktu to caurspīdīgo iepakojumu, kur tu tiešām redzi, ka iekšā tikai siļķe. Pati šādu nepirktu.

Tomēr, ja palūkojamies uz iepakojuma, tad tur ir skaidri un gaiši rakstīts – iepakojuma saturs 500 g, no tiem siļķe vien 250 g. Vērsāmies pēc komentāra pie pārdevēja, “Maxima Latvija” pārstāvja Jāņa Besera.

Jānis Beseris
SIA “Maxima Latvija” pārstāvis

Tādiem produktiem, kur ir iepakojums un ir norādīts, ka ir vēl klāt piedevas, kā šajā gadījumā, tad ražotājs uz marķējumā norāda, cik ir tīrais šī te produkta jeb zivs svars. Un, attiecīgi, ražotājam tieši šis norādītais apjoms arī jāizpilda. Šajā gadījumā esam informējuši ražotāju par šādu situāciju, bet jebkurā gadījumā ir vērts pievērst uzmanību arī marķējumam.

Tāpēc “Bez Tabu” vēlreiz atgādina, – pirms iegādājies, kārtīgi izlasi aprakstu uz iepakojuma.

Foto

TOP komentāri

  • žiks
    +2 +2 0

    žiks

    Citiem ražotājiem pat visapkārt trauciņam ir etiķete ar uzdrukātiem skaistiem siļķu gabaliņiem...
  • austra

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl