No vēlmes notievēt līdz anoreksijai – tikai viens solis

1 komentārs
No vēlmes notievēt līdz anoreksijai – tikai viens solis
Foto: F64

Bulīmija un anoreksija turpina uzvaras gājienu ne tikai ārvalstīs, bet arī Latvijā. Ēšanas traucējumu upuri pārsvarā ir pusaudzes un jaunietes, taču ar tiem sirgst arī pieaugušas sievietes.

Vēlme kļūt slaidākai ir tik uzmācīga, ka kaloriju skaitīšana un mākslīgi izraisīta vemšana rada nopietnas veselības problēmas, tostarp psihes traucējumus.

Lai slimību izārstētu, bieži vien nepietiek ar psihoterapeita palīdzību vien, bet mēnešiem ilgi ir jāārstējas stacionārā.

TOP komentāri

  • Anna Voitehoviča
    0 0 0

    Anna Voitehoviča

    Arī es esmu cietusi no šādas slimības, kas pie tā vainīgs? Pusaudža gados tiku apsmieta par resnu, lai gan es biju pilnīgi normāla savam vecumam un augumam. Pat ģimenes ārste teica, ka man vajag notievēt, jo esmu resna. Protams, ka 155 gara meitene ar 40kg svaru ir "resna". Vāja, nestabile un hormonu pārņemta psihe + vienaudžu un pat ārsta dzēlīgie komentāri, kā gan no kā tāda var neietekmēties? Pat nav vērts bērniem teikt, lai neklausās, ko tie citi saka, jo tas nekad nestrādā. Vajag piesēdināt bērnu pie ĶMI tabulas un faktiem, kas tiešām parāda, ka pat pēc dietologu domām ar viņu viss ir ok., nevis gaidīt, kad šis vecuma posms pāries. Tas nepāriet, nekad. Arī tagad cīnos ar šīm domām, no tā nav iespējams izbēgt, tikai iemācīties sadzīvot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl