No vēlmes notievēt līdz anoreksijai – tikai viens solis

1 komentārs
No vēlmes notievēt līdz anoreksijai – tikai viens solis
Foto: F64

Bulīmija un anoreksija turpina uzvaras gājienu ne tikai ārvalstīs, bet arī Latvijā. Ēšanas traucējumu upuri pārsvarā ir pusaudzes un jaunietes, taču ar tiem sirgst arī pieaugušas sievietes.

Vēlme kļūt slaidākai ir tik uzmācīga, ka kaloriju skaitīšana un mākslīgi izraisīta vemšana rada nopietnas veselības problēmas, tostarp psihes traucējumus.

Lai slimību izārstētu, bieži vien nepietiek ar psihoterapeita palīdzību vien, bet mēnešiem ilgi ir jāārstējas stacionārā.

TOP komentāri

  • Anna Voitehoviča
    0 0 0

    Anna Voitehoviča

    Arī es esmu cietusi no šādas slimības, kas pie tā vainīgs? Pusaudža gados tiku apsmieta par resnu, lai gan es biju pilnīgi normāla savam vecumam un augumam. Pat ģimenes ārste teica, ka man vajag notievēt, jo esmu resna. Protams, ka 155 gara meitene ar 40kg svaru ir "resna". Vāja, nestabile un hormonu pārņemta psihe + vienaudžu un pat ārsta dzēlīgie komentāri, kā gan no kā tāda var neietekmēties? Pat nav vērts bērniem teikt, lai neklausās, ko tie citi saka, jo tas nekad nestrādā. Vajag piesēdināt bērnu pie ĶMI tabulas un faktiem, kas tiešām parāda, ka pat pēc dietologu domām ar viņu viss ir ok., nevis gaidīt, kad šis vecuma posms pāries. Tas nepāriet, nekad. Arī tagad cīnos ar šīm domām, no tā nav iespējams izbēgt, tikai iemācīties sadzīvot.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl