No pansionāta Jūrmalā izlaiž slimu pensionāri. Viņu atrod mirušu jūras krastā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

14 komentāri

Lieldienu brīvdienās no sociālā aprūpes centra ”Sloka” teritorijas tika izlaista paciente, kura neatceras, kā viņu sauc un kur viņa atrodas. Nākamajā dienā viņas mirstīgās atliekas tika atrastas aptuveni 10 kilometru attālumā no pansionāta.

Pansionāta kamerās fiksētais liecina, ka sieviete teritoriju pameta vienos pēcpusdienā. Viņa nogājusi aptuveni 10 kilometrus līdz Bigauņciema pludmalei, kur tās pašas dienas vakarā gājusi bojā. Aprūpes centra darbinieki tikai ap 19.00 vakarā piezvanīja tuviniekiem un informēja, ka paciente pansionātā vairs neatrodas.

Radinieki ieradušies pustumsā un sākuši pensionāri meklēt. Nākamajā dienā piesaistīti arī brīvprātīgie no organizācijas ”Bezvests.lv”. Viņi vēl nezināja, ka meklētā persona jau devusies aizsaulē. Par atrastām mirstīgām atliekām glābšanas dienestam ziņojis kāds garāmgājējs, kurš pastaigājies pa pludmali Bigauņciemā. Pansionāta darbinieku attieksme tuviniekus satriec.

Julianna
BOJĀGĀJUŠĀS VEDEKLA

Darbiniece zvanīja un ciniski noteica: ”Ko mēs gribējām? Arī jauni cilvēki mirst.” Jā, mirst, bet ne citu cilvēku nolaidības dēļ. Viņi zināja, ka slimniekus vienus pašus nedrīkst izlaist sētā. Kāpēc viņi uzreiz nepaziņoja mums un policijai? Būtu 2 stundas ātrāk, mēs būtu varējuši atvest suni. Ko mēs tumsā varējām iesākt?

Pansionāta darbinieki jau sagatavojušies mediju interesei un uz žoga izkāruši aizliegumu teritorijā filmēt un fotografēt. Administrācijas ēka atrodas turpat pie vārtiņiem, pa kuriem tika izlaista bojāgājusī.

Iestādes jaunais vadītājs, valdes loceklis Boriss Doņņikovs pansionātā nav atrodams, arī dienu iepriekš viņš esot bijis tikai uz īsu brīdi. ”Bez Tabu” filmēšanas komandai garām paiet valdes locekļa palīgs, kurš aicina uz savu kabinetu. Vienīgais viņa nosacījums ir, ka žurnālists uz kabinetu dodas bez kameras un mikrofona. Kad žurnālists kabinetā ierodas ar mikrofonu, valdes locekļa palīgs Edmunds Klēbers no rokām cenšas to izraut, kad tas neizdodas viņš dodas prom, neatbildot uz žurnālista jautājumiem.

Lai atbrīvotos no filmēšanas komandas, pansionāta administrācija izsauc Jūrmalas pašvaldības policiju un apsardzes kompāniju. Nākamajā dienā ar Jūrmalas domes sabiedrisko attiecību pārstāves Elitas Cepurītes starpniecību tiek noorganizēta tikšanās ar pansionāta vadītāju.

Ierodoties pansionātā, izrādās, ka vadītājs Boriss Doņņikovs uz tikšanos nav ieradies. Vadītāja vietā intervijai tiek deleģēta pakalpojumu nodrošināšanas nodaļas vadītāja Inta Kļava, kura to vien dara, kā nolasa iepriekš sagatavotu tekstu no lapiņas. Kad žurnālists uzdod pirmos jautājumus, viņa intervijas vietu pamet.

Žurnālists: Kad sapratāt, ka paciente neatrodas nodaļā?

Inta Kļava: To es jums nedrīkstu komentēt.

Žurnālists: Kādēļ?

Inta Kļava: Par to runājiet ar valdes locekli.

Žurnālists: Kurš uzņemsies atbildību par to, ka cilvēks gājis bojā?

Inta Kļava: Lūdzu, iesniedziet rakstiski komentārus, valdes loceklis atbildēs.

Valdes locekļa amatā aptuveni divus mēnešus iecelts bijušais Jūrmalas domes deputāts Boriss Doņņikovs, kurš kopš stāšanās amatā devies gan uz Beļģiju, gan Itāliju, gan Brazīliju. Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja informācija liecina, ka jaunais direktors vairāku gadu laikā ”Saskaņai” ziedojis 12 tūkstošus eiro. Bijušais ilggadējais iestādes vadītājs Aivars Smagars norāda, ka atbildība jāuzņemas valdes loceklim: ”Tā ir 100% Doņņikova atbildība. Nav nofiksēts, ka viņa nav bijusi pusdienās, vakariņās. Varbūt nofiksēts tikai tad, kad medmāsiņai bija jādod zāles.”

Jūrmalas pilsētas dome kategoriski atsakās komentēt pansionātā notiekošo, norādot, ka pašvaldības kapitālsabiedrībai ir savs vadītājs, kurš atbildīgs par iestādē notiekošo.

Foto

TOP komentāri

 • Silvija Tupe
  +12 +12 0

  Silvija Tupe

  Tà ir tàda bezatbildiba,ka slims cilveks,pamet pansionatu,un neviens par to negrib atbildet,bet cilveks ir miris...,..
  Pansionata jabut uzraudzìbai!
 • Es
  +11 +10 -1

  Es

  Daļa izskatās neieklausās līdz galam- cilvēks bija slims , kuram ir atmiņas zudumi - cilvēks kuru nevar laist vienu- es šo situāciju zinu sīkāk- viss sākās, kad nomainījās vadība - bezatbildības rezultāts
 • Edīte Edīte

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl