Nežēlīgi! Saimnieki netiek galā ar savu suni, kurš zog vistas, un viņu iemidzina!

6 komentāri
Nežēlīgi! Saimnieki netiek galā ar savu suni, kurš zog vistas, un viņu iemidzina!
Ilustratīvs foto

Īsta drāma, kas sacēlusi kājās dzīvnieku aizstāvjus, notikusi Limbažu puses Skultē – tur kāds suns esot zadzis kaimiņiem vistas, kas putnu īpašniekiem nav paticis. Suņa saimnieki, kas nav varējuši vairs situāciju kontrolēt, esot pieņēmuši bargu sodu šim vistu zaglim – paši viņu “nopotējuši” jeb, kā var saprast, – iemidzinājuši.

To, kā nu jau aizsaulē aizsūtītais suns nozadzis vismaz vienu vistu, var aplūkot arī vistu saimnieku uzfilmētā video. Tur aina ir šāda – pa sētu staigā vistas, pēkšņi tajā ieskrien vilku sugas suns, paķer vienu kluksti zobos un pazūd aiz stūra. Vēl pēc brīža redzams, kā suns ar guvumu zobos aizskrien prom pāri pļavai.

Vistu saimnieki nolēmuši sākt filmēt savā pagalmā notiekošo, kad jau vairākas vistas viena pa vienai aizdomīgi sāka pazust. Tad, kad pierādījums bija nofilmēts, nāburgi devušies pie suņa saimnieka runāt par atlīdzību, kas viņiem pienākas par pazudušajām vistām. Saimniece saka, ka kopumā pazudušas astoņas vistas.

Foto:

Jau sarunas laikā sākusies vārdu apmaiņa starp kaimiņiem, un no suņa saimnieku puses izskanēja – lai tad šaujot to suni nost. Vārds pa vārdam – atklājies, ka suņa īpašnieki “vilciņu” nekādi nevar izmācīt, un viņi pat esot solījuši suni ”nopotēt” un tad izsviest vistu saimnieces pagalmā.

Diemžēl tie nebija tikai skaļi vārdi, un pēc pāris dienām atklājies, ka suņa vairs nav. Paši īpašnieki vistu zagli nolēma “nopotēt”. Tagad video nofilmētais “vilciņš” jau ir suņu paradīzē.

Dzīvnieku aizstāvji šādu rīcību dēvē par “debilu”

”Manuprāt, mūsu sabiedrība sāk kļūt arvien trulāka un debilāka. Dzīvnieks ir tāda pati dzīve būtne kā mēs, it sevišķi suņi!” saka dzīvnieku aizstāve, Juglas dzīvnieku patversmes administratore Lolita Roze.

Viņa atzīst, ka gan šajā gadījumā, gan ļoti bieži ikdienā nākas sastapties ar cilvēkiem, kuriem suns ir līdzvērtīgs nedzīvam priekšmetam.

”Pie pirmajām problēmām – nevis lai tās risinātu un strādātu ar dzīvnieku, celtu voljeru, varbūt uz mirkli liktu pie ķēdes brīžos, kad suns vairāk iet prom no mājām, cilvēki labāk izvēlas, vai nu nodot patversmei šo dzīvnieku, vai mest ārā, vai arī – jā, vienkārši likvidēt,” saka patversmes darbiniece.

Video!