Nežēlīgais mājdzīvnieku bizness: pēc iegādes kaķēni nomirst mokošā nāvē

Atsaucoties uz sludinājumu internetā, vīrietis iegādājas divus dārgus kaķēnus, kuri pēc iegādes nedēļas laikā nomirst. Izrādās, ka dzīvniekus pirms pārdošanas iepriekšējais saimnieks nav vakcinējis, kas uzskatāms par pārkāpumu. Iespējamais pēkšņais kaķēnu nāves cēlonis, kā norāda eksperti, ir iespējama ķepaiņu mātes tuvradniecīga sapārošana, kas arī ir aizliegta.

Atpakaļ uz rakstu

14 komentāri

 • Jolanta Kuznecova

  Jolanta Kuznecova

  Tas pircējs pats vainīgs! Būdams kaķu audzētājs, zinādams metiena izaudzēšanas reālās izmaksas, sev gan sagribējis "mums pa lēto, bez dokumentiem" variantu? Un tad vēl brīnās par likumsakarīgu iznākumu?? Ja vēl būtu kārtējais "lohus vulgaris", bet
  • Maija Kuzņecova

   Maija Kuzņecova

   Vai tiešām Jūs vairāk uztrauc pircēja naudas maciņš?
   Tā taču ir dzīvnieku spīdzināšana, kas notiek to "biznesmeņu" tirgotavās.
  • Jolanta Kuznecova

   Jolanta Kuznecova

   Mani uztrauc, ka joprojām tik daudz cilvēku patiešām cer pa smieklīgi mazu naudu tikt pie kvalitatīva dzīvnieka? Uztrauc tas, ka PVD ir viena impotenta iestāde, kura nespēj vai negrib apkarot šādus pavairotājus (pilns FB un ss.com ar līdzīgiem lētiem dzīvniekiem - nevakcinēiem, pārāk agrā vecumā atdodamiem un vispār nelegāli pavairotiem). Uztrauc tas, ka 90% mūsu sabiedrības joprojām nesaskata neko sliktu šādu bezdokumentu dzīvnieku/kranču pavairošanā. MK noteikumu prasības dzīvnieku labturībai? Labturības un likumdošanas kursu apmeklēšana pirms dzīvnieku pavairošanas?? Nē, neesam dzirdējuši?
  • Erika Sedola

   Erika Sedola

   Jolanta Kuznecova Jūsuprāt, ja cilvēks vēlas dzīvnieciņu mājās, bet nevar atļauties to nopirkt par bargu naudu, bet paņem sētas krancīti-tas ir noziegums? Vesels jau viņš var būt arī, nebūdams ar ciltsrakstiem!
  • Jolanta Kuznecova

   Jolanta Kuznecova

   Nav runa par ciltsrakstiem, bet veselo saprātu (un cilvēks, ņemot nevakcinētus dzīvniekus, šo veselo saprātu nedemonstrē?). Likumdošana paredz, ka atsavināt drīkst tikai vakcinētus dzīvniekus, neatkarīgi no to izcelsmes (šķirnes/bezšķirnes). Pat no patversmes paņemtam krancim ir jābūt vakcinētam). Un, ja cilvēks nevar atļauties kaut ko - tad ir iespēja sakrāt naudu vēlamajam pirkumam. Vai ņemt kredītu. Ja arī tas nav iespējams, jo ir pavisam švaki ar finansēm, tad nevajag ņemt dzīvnieku, jo kā gan būs iespējams viņu turpmāk kvalitatīvi uzturēt un ārstēt, ja nepieciešams (un lēti pirktie dzīvnieki mēdz galu galā izmaksāt diezgan dārgi). Es arī daudz ko nevaru atļauties - vasarnīcu Jūrmalā, jahtu, lielu džipu.... Nekas, var iztikt arī bez tā, kas nav akūti un vitāli nepieciešams.
  • Agnese Ag

   Agnese Ag

   Man mājās ir šķirnes sunītis, bez dokumentiem, bez ciltsrakstiem. (Galvenais kritērijs bija, lai suns ir izmēros neliels!) Un pērkot, par salīdzinoši lielu naudu, uz jautājumu, kas mazajam ar actiņu? Saka- Gan jau kāda pūciņa tikusi. Atklājas, sunītim nefunkcionē asaru dziedzeris. Ilgu laiku pirkti pilieni par salīdzinoši lielu naudu, kuri, tā starpcitu, pieejami tikai otrā Latvijas galā(!), pat bail domāt kādas sāpes izcietis kucēns, līdz tika atklāts kaukšanas, dažreiz pat krampju, iemesls!!! Paldies Dievam, ka Tito ir nonācis tieši mūsu ģimenē, kur tiek mīļots un lolots! Bet šādus pavairotājus IR jāņem pie dziesmas!!! Visbeidzot, manuprāt, ir tik fantastiski sniegt pajumti, mīļot un būt par draugu vienam no uzticīgajiem patversmes mīluļiem. ?
  • Jolanta Kuznecova

   Jolanta Kuznecova

   Paši pircēji, pērkot šos "lētāk, priekš sevis, bez ciltsrakstiem" atbalsta pagrīdes pavairotājus-biznesmeņus. Jo rada pastāvīgu pieprasījumu. Ideāli būtu jāpastāv tikai diviem dzīvnieku iegūšanas veidiem: kvalitatīvs šķirnes dzīvnieks no laba atbildīga audzētāja (un tas nav lēts prieks), vai nu no patversmes (bet tur - kā paveiksies, krievu rulete - var dabūt normālu un veselu dzīvnieku, var dabūt arī pilnīgi neadekvātu un slimu, plus kāds nu ir tas ārējais izskats...)
  • Anonīms
 • Ekhh Verž
 • Inga Sofija

  Inga Sofija

  Tas vīrietis pats ir kaķu audzētājs.Nu tad ja viņš kā kaķu audzētājs iegādājās šķirnes kaķus bēz atārpošanas,potēšanas un bēz čipiem pats ir vainīgs.Jo viņš tad zināja uz ko iet kā kaķu audzētājs.
  Šīs abas puses ir nosodāmas.Kā pavairotāja un pircēja kas visus likumus zin.
 • Jana Pudane
 • Sabīne Grobiņa
 • Janis Zlemešs

  Janis Zlemešs

  Kaķēnu tirgoni Larisas kundzeni sagaidīs tāds pats liktenis!
 • Rovena Freliha

  Rovena Freliha

  Tapec nav ko pirkt no vairotajiem dzivniekus pae lielam naydam

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!