Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

34 komentāri

Uzņēmēja Gulama Mohammada Gulami uzņēmumu apsaimniekotajās viesnīcās darbiniekiem ilgstoši neizmaksā algas. Lai gan strādājošie ziņo par vismaz 10 neapmierinātiem darbiniekiem, Valsts darba inspekcijā informē par daudzkārt lielāku darbinieku, kuriem nav izmaksātas algas, skaitu. Uz Bez Tabu jautājumiem par problēmām viesnīcās uzņēmējs neatbild, tā vietā velta aizskarošus pārmetumus.

Afgāņu izcelsmes Latvijas pilsoņa Gulama Mohammada Gulami uzņēmumi apsaimnieko trīs Vecrīgas viesnīcas: “Royal Square Hotel&Suites”, “Garden Palace Hotel” (abas iekš SIA “Garden Palace”) un “Old City Boutique Hotel” (SIA “Terahouse-Maxcapital”).

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Savulaik Gulami tika pārmesta viesnīcu “Royal Square Hotel&Suites” un “Garden Palace Hotel” nelikumīga pārņemšana no biznesa partnera. Par to noris tiesvedība. Savukārt viesnīcu “Old City Boutique Hotel” Gulami iegādājās no cita uzņēmēja, bet maksājumus veicis gausi, kā rezultātā izdots izpildraksts par naudas piedziņu.

Viesnīcas darbiniece: “Ceru, ka priekšniekiem nepienāks brīdis, kad jāsēž badā!”

pie Bez Tabu vēršas vairākas viesnīcu darbinieces, kuras apgalvo, ka darba devējs neizmaksā algas.

“Viss sākās no novembra. Decembrī mūs visus atstāja bez naudas, priekšnieki aizbrauca atpūsties uz Dubaiju. Janvārī es saņēmu algu par novembri, februārī – par decembri. Tagad jau ir marta beigas, bet nav par janvāri un februāri izmaksātas. Man ir diezgan lielas kredītsaistības, bērns, kurš jābaro. Es uzrakstīju “Royal Square Hotel&Suites” menedžerei Kristai īsziņu, ka ceru, ka viņai dzīvē nepienāks posms, ka viņas bērniem būs jāsēž badā. Uz šo īsziņu nebija atbildes. Viņa zina par to, kāda ir situācija, bet neatbild,” stāsta darbiniece Dace.

Arī pārējās uzrunātās darbinieces apstiprina, ka ilgstoši gaida algas. Priekšniecība mēdzot nobloķēt neapmierinātos, no darba aizgājušos darbiniekus saziņas vietnēs, lai nebūtu jāuzklausa izmisušo cilvēku pārmetumi un netīkamie jautājumi, stāsta Dace. Viņa zinot vismaz 10 darbiniekus, kuri atstājuši darbu viesnīcās neizmaksāto algu dēļ, tomēr iestādēs aizvien strādājot darbinieki, kuri knapi velkot galus.

“Es vēlējos īrēt dzīvokli, bet par to nevar būt ne runas, ja pat knapi pārtiku varu nopirkt, aizņemoties no citiem,” piebilst Olīvija, kura apņemas pamest darbu viesnīcā aprīļa sākumā.

Aplokšņu algas un nelegāla nodarbināšana?

Darbinieces stāsta, ka strīds ir par oficiālajām algām. Kā pašas stāsta, tiekot maksātas arī aplokšņu algas, kuras esot krietni lielākas par oficiālajām, bet uz tām vairs necerot. Tāpat no darbiniecēm izskan apgalvojums, ka viesnīcās strādājot darbinieki, kuri nodarbināti nelegāli.

Lai pārbaudītu informāciju, Bez Tabu ierodas viesnīcā “Royal Square Hotel&Suites”, kur sastop tās menedžeri Kristu Kupču. Viņa uz jautājumiem atsakās atbildēt, saka, ka priekšnieki neesot sastopami, un aizmūk no žurnālistiem.

Tomēr menedžere tiek pieķerta melos, jo drīz vien ierodas viesnīcas direktors Māris, kurš uz “labdien!” atbild ar “visu gaišu!”, uz neērtiem jautājumiem atsakās atbildēt.

Gulami: “Žurnālists, b*e?! Mums pofig! Tu viņu drāz?!”

Pēc dažām minūtēm ierodas arī uzņēmējs Gulami, kurš nevēlas uzklausīt jautājumus, vien atcērt ar dažnedažādiem pārmetumiem:

 •  G. M. Gulami: Ko jūs gribat?
 •  Bez Tabu: Sieviete, kura šeit strādā, un citi stāsta, ka netiek maksātas algas.
 •  G. M. Gulami: Labi, kādu lomu jūs šajā visā spēlējat?
 •  Bez Tabu: Viņi [darbinieki] mums sūdzējās. Mēs atnācām, lai apvaicātos.
 •  G. M. Gulami: Pagaidiet, kas jūs esat?
 •  Bez Tabu: Mēs nevienu neapvainojam, atnācām aprunāties.
 •  G. M. Gulami: Beidziet tos lētos sižetus! Jums nav tiesību pat iesaistīties šajā. Jūs neesat nekas, un sauc jūs nekā, lai mani apvainotu! Kas jūs tāds esat?
 •  Bez Tabu: Jūs neviens neapvaino. Tikai vaicā, kāpēc ir tāda attieksme, ka neatbild, kad būs alga.
 •  G. M. Gulami: Viņa [darbiniece] 50 reižu nāca uz darbu piedzērusies.
 •  Darbiniece Dace: Ja darbinieki apliecinās, ka tā nav bijis?
 •  Bez Tabu: Es atvainojos, ja reiz ir tāda informācija, varbūt varat to parādīt kameru ierakstos? Kur ir pierādījumi?
 •  G. M. Gulami: Kur ir pierādījumi, ka viņa [darbiniece] nav saņēmusi algu?
 •  Bez Tabu: Tāpēc es ierados to noskaidrot.
 •  G. M. Gulami: Kas tu tāds esi?! Tu viņu drāz?!
 •  Bez Tabu: Nesakiet tā…
 •  G. M. Gulami: Jūs neesat nekas! Jūs, šķiet, esat bandīts un reketieris!
 •  Bez Tabu: Es esmu kanāla TV3 žurnālists.
 •  G. M. Gulami: Man uzdirst uz to! Jūs visi esat pērkami! Jums iedeva 20 eiro, un atnācāt! Es negribu tādas lētas sarunas! Man atvēziens cits! Žurnālists, b*e? Mums pofig! Staigā tālāk!

Darba inspekcija: Algas gaida 63 darbinieki

Lai gan Gulami neatbild uz Bez Tabu komandas jautājumiem, Valsts darba inspekcijā (VDI) apstiprina – viesnīcu darbiniekiem netiek izmaksātas algas. Turklāt bez algām palikušo skaits – 63 -, ko nosauc VDI, sit lupatu lēveros atsevišķu darbinieku aplēses.

“Jā, faktu es varu apstiprināt – darbiniekiem nav maksātas algas. Uz doto brīdi mums ir izdots rīkojums par 63 personām par darba samaksas izmaksu. Mēs gaidām nomaksas termiņu. Ja algas nesamaksās, tiks sūtīts brīdinājums un nodots tiesu izpildei. Personu iesniegumi ir apkopoti, un rīkojums par algu izmaksu izdots 22. martā, izpildes termiņš ir 24. aprīlis. Līdz šim datumam darba devējam jānomaksā algas,” algu nemaksāšanas faktu apstiprina Evita Leonova-Bērziņa, VDI Rīgas reģionālās nodaļas vadītāja.

Tāpat VDI par algu nemaksāšanu uzsākta administratīvā pārkāpuma lietvedība. Vaicāta par to, vai viesnīcās darbinieki tiek nodarbināti arī nelegāli, VDI pārstāve E. Leonova-Bērziņa skaidro, ka signāli par to ir saņemti, bet nav apstiprinājušies.

Foto

TOP komentāri

 • S. Oliņa
  +19 +19 0

  S. Oliņa

  Jebkurš atsaldētais šeit (mūsu valstī!) var nopirkt jebko un katru?! ... vesnīcas īpašnieks, vai ziniet... īstenībā mēslu vabole, kurai ļauts Latvijā uzvesties kā tuksneša mošķim. Cik ilgi un ar kā svētību šādi necilvēki darbosies kā visuvarenie? Ar mēslu dakšām tādus "pilsoņus" ārā no valsts uz viņa dzimteni - Afganistānu!
 • Ieva
  +18 +18 0

  Ieva

  Jāsāk jau ar to,ka nevajag iet pie viņa strādat! Tagad bija ļoti laba reklāma, cik viņš "labs" darba devējs!
 • eva
  +16 +16 0

  eva

  šitie te visādi iebraucēji domā ka te ir vergu zeme un čakarēt vietējos. Darba inspekcija arī tikpat kā ;bezspēcīga; neko praktiski nedara. Tādu ;uzņēmēju; vajag padzīt no Latvijas...viņu te savairojušies kā utis un izkalpina pa pusvelti bet valstij vienalga ka tik nauda nāk.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl