”Žurkas kaķa lielumā!” Vācējs mātes dzīvokli pārvērš līdz nepazīšanai un draud izrēķināties ar visiem kaimiņiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Festivāla ielas iedzīvotāji jau trešo gadu spiesti sadzīvot ar kaimiņu, kurš savas mātes dzīvokli esot pārvērtis līdz nepazīšanai. Tajā tiek nesti atkritumi no apkārtējo māju konteineriem, kā arī dzīvoklis pārveidots par gluži vai žurku audzētavu.

Kaimiņi norāda, ka vīrietis pa logu metot ārā beigtas žurkas. Viena grauzēja mirstīgās atliekas turpat redzamas arī “Bez Tabu” viesošanās laikā. Izrādās, ka šajā pašā dienā sētniece jau vienu līķi esot savākusi.

“Bez Tabu” viesošanās laikā izpaliek neizturamā smaka, kas šīs ēkas stūrī valdot karstajās dienās, toties arī žurnālistiem ir tas gods pārliecināties par milzīgajām žurkām, kas dzīvo dzīvoklī.

Sākotnēji tās cenšas izvairīties no kameras acs, taču, pierodot pie “Bez Tabu” klātbūtnes, tās pat labprāt uzturas uz palodzes, lai varētu tās iemūžināt. Jānorāda, ka blakus dzīvokļu kaimiņi par šādiem ”mājdzīvniekiem” nepavisam nav sajūsmā.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Svetlana
Baidās par savu bērnu veselību

Viņš kaimiņiem draud, visi no viņa baidās. Viņš teica, ka var mūs visus noslepkavot. Par to viņam nekas nebūšot. Tāpēc viņš mierīgi uzvedas.

 

Piektajā stāvā dzīvojošai Ļenai reiz nejauši izdevies ielūkoties vīrieša dzīvoklī: ”Viņam tur ir tika liela izgāztuve, ka tur nākas līst iekšā, tur nevar vienkārši ieiet. Tur ir pilns līdz griestiem. ”

Vīrietis uz “Bez Tabu” klauvējieniem pie durvīm nereaģē. Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Zemene norāda, ka ne šogad, ne pagājušajā gadā neviens izsaukums uz minēto adresi nav saņemts. ”Likumsargi var izrakstīt administratīvā pārkāpumu protokolu par atkritumu apsaimniekošanas noteikumu pārkāpšanu. Sods par šādu pārkāpumu fiziskām personām ir no 70 līdz 700 eiro,” norāda likumsargu pārstāve.

Foto: EKRĀNUZŅĒMUMS

Tiesībsarga biroja pārstāvji sākotnēji aicina vācēju kaimiņus vērsties pašvaldības sociālajā dienestā, taču varot pieņemt arī radikālākus mērus.

Ieva Arklone
Tiesībsarga padomniece

Nenoliedzami visradikālākais situācijas risinājums ir dzīvokļa īpašnieka izlikšana no dzīvojamām telpām tiesas ceļā.

 

Vācēja kaimiņi nobažījušies arī par savu dzīvību, jo vīrietis viņiem varot atriebties par vēršanos pie likumsargiem. Līdz šim iedzīvotāji jau vērsušies Veselības inspekcijā, ”Rīgas namu pārvaldniekā”, prokuratūrā, kā arī Valsts policijā, taču bez izmaiņām. Dienesti atrakstījušies, ka šajā situācijā neko nevarot iesākt.

1 komentārs