”Žurkas jau piektajā stāvā!” Ķengaraga iedzīvotāji izmisumā, grauzēji jau skraida pa virtuvi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Viktors mājā Maskavas ielā dzīvo piekto gadu. Pirms vest uz savu dzīvokli, viņš “Bez Tabu” filmēšanas komandu aicina apmeklēt piecstāvu ēkas pagrabu.

Atverot pagraba durvis, jau var redzēt sakrautus dažādus atkritumus. Sākot ar tukšām plastmasa pudelēm un beidzot ar maisiņu, kurā samesti izsmēķi. Dodoties dziļāk pagrabā, aina kļūst aizvien drūmāka. Pagraba ejas ir pilnībā aizkrautas ar dažādiem priekšmetiem. Kā stāsta Viktors, atsevišķi priekšmeti pagrabā glabājas jau vairākus gadus.

Pagrabā starp atkritumiem dzīvo arī kaķi, kuri tajā bez problēmām iekļūst, kā arī žurkas. Tieši grauzēji ir iemesls, kādēļ Viktors vērsies pie “Bez Tabu”, jo nu jau esot par traku.

Viktors
Pārsteigts par žurku piektajā stāvā

Plkst. 23.00 dzirdēju virtuvē kaut kādu troksni. Aizgāju uz virtuvi, skapītis bija aizvērts. Kaut kas tur iekšā skraidīja. Atvēru skapīti, redzēju, kā tur skrien žurka. Dzīvoklis atrodas piektajā stāvā. Tā žurka noteikti pa caurulēm tika līdz piektajam stāvam.

Viktors jau vairākkārt gada garumā vērsies ”Rīgas namu pārvaldniekā” par situāciju pagrabā. Līdz šim nemitīgi nācies dzirdēt atrunas, ka plānoti citi darbi, tādēļ pagrabs netikšot attīrīts no tur sakrautajiem atkritumiem.

Pagrabu esot piekrāvis kungs, kurš dzīvo ēkas pirmajā stāvā. “Bez Tabu” izdodas šo vīrieti satikt, taču viņš noliedz, ka tieši viņš esot pagrabu aizkrāvis. ”Liecieties mierā! Cilvēki tagad mēbeles maina, tur visu ko saliek. Es taču nezinu, kas tur ir,” raidījumam stāsta pirmā stāva iedzīvotājs Modris. Sirmgalvis esot viens no mājas pilnvarotajām personām, kurš sarunā ar raidījuma žurnālistu norāda, ka viņam nemaz neesot pagraba atslēga. Jautājums par pagraba piemēslošanu tikšot pārrunāts iedzīvotāju sapulce.

Apsaimniekotāja pārstāvis norāda, ka gan jūlijā, gan augustā no pagraba izvesti atkritumi. Kopumā 3,2 kubikmetru, taču piektā stāva iedzīvotājs apšauba apsaimniekotāja teikto, jo pagrabā situācija ilgstoši neesot mainījusies.

Krists Leiškalns
”Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Šajā gadījumā situācija ir neordināra. Atkritumi nepārtraukti tiek papildināti. Mēs esam runājuši gan ar šī dzīvokļa īpašnieku, gan viņa tuviniekiem, lai risinātu jautājumu par to, lai atkritumi nenonāktu pagrabā.

Leiškalns norāda, ka citi mājas iedzīvotāji līdz šim neesot sūdzējušies par grauzējiem, taču, saņemot Viktora sūdzību, tikšot veikta ārpuskārta deratizācija.