Žogs un dzeloņdrātis viņiem nav šķērslis! Skolēni ielaužas bīstamā graustā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Gaiļezerā esošais tā arī ekspluatācijā nenodotais dzemdību nams ir gluži kā magnēts, kas pievelk asu izjūtu cienītājus, kuri cenšas iekļūt graustā. Ap bīstamo būvi esošais žogs nav šķērslis, lai jaunieši celtnē iekļūtu.

Celtne atrodas turpat blakus Austrumu slimnīcai. Žogs ap teritoriju uzsliets pirms aptuveni diviem gadiem, kad nepabeigtajā augstceltnē gāja bojā 20 gadus vecs jaunietis. Lai atturētu jauniešu no iekļūšanas ēkā, teritorijā uzstādītas vairākas video novērošanas kameras, kā arī ap žogu apvītas dzeloņdrātis.

Mājaslapā ”Youtube” atrodami video, kuros redzams, ka skolēni viegli pārvar gan žogu, gan dzeloņdrātis. Jaunieši filmē ceļu līdz ēkas jumtam, atklājot, cik bīstami šajā ēkā uzturēties. Redzama gan lifta šahta, gan bīstami cauri gan sienās, gan grīdā. Skolēni nebaidās identificēt sevi un vairākas reizes iemūžina viens otra seju.

”Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka jauniešu vidū strauji popularitāti iemantojis arī grausts Raņķa dambī, kurā iekļūt var bez jebkādām grūtībām. Bijušā daudzdzīvokļu nama ārdurvis ir atvērtas, tāpat arī logi nav norobežoti, kas iekļūšanu bīstamajā graustā krietni atvieglo.

Nama iekšpagalmā izraktas vairākas bedres, noceltas kanalizācijas akas lūkas, kas rada bīstamu situāciju uz ikkatra soļa. Redzams, ka kāpņu telpā nav margu, kas var rezultēties ar kritienu no vairāku stāvu augstuma.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka šobrīd galvaspilsētas saistošie noteikumi paredz naudas sodu līdz 142 eiro par atrašanos šāda veida būvēs.

Toms Sadovskis
RĪGAS PAŠVALDĪBAS POLICIJAS PĀRSTĀVIS

”Aicinām ziņot par graustiem, kuros iespējams iekļūt. Namu īpašniekiem, apsaimniekotājiem jānovērš nepiederošu personu iekļūšana graustos, piekļūšana jumtam. Par šo prasību neizpildīšanu fiziskām personām paredzēts sods līdz 350 eiro, turpretī juridiskām personām līdz 1400 eiro.”

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijā uzsver, ka bērnu līdz 7 gadu vecumam vienatnē drīkst atstāt tikai tāda cilvēka uzraudzībā, kurš spējīgs bērnu pieskatīt un nav jaunāks par 13 gadiem. ”Nav noslēpums, ka vecāki godprātīgi nepilda savu pienākumu, tādēļ sabiedrībai jāiesaistās, ja ir situācija, kurā bērnam var draudēt briesmas,” norāda inspekcijas Bērnu tiesību departamenta direktora vietniece Baiba Skrabāne.

Ja pamanāt, ka bīstamā ēkā, graustā iekļuvušas nepiederošas personas, nekavējoties informējiet glābšanas dienestu, zvanot pa tālruni 112.

Foto