“Žņaudza un nogrūda pa trepēm!” 25 gadus ilgs “bojevika” cienīgs kaimiņu konflikts Jaunjelgavas novadā

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

3 komentāri

Divu kaimiņu strīdus Jaunjelgavas novada Sērenē, kas nebeidzas jau 25 gadus, scenārijā varētu iekļaut kāds Holivudas asa sižeta grāvēja veidotājs. Konfliktējošās puses nespēj nomierināt arī policija.

Veca māja Jaunjelgavas novada Sērenē sadalīta starp vairākiem īpašniekiem. Mareks, kurš ir vienas nama daļas īpašnieces dzīvesbiedrs, apgalvo, ka kaimiņš Andrejs jau kopš aizvadītā gadsimta 90. gadiem viņu ar visu ģimeni gribot no mājas ”izēst” ar visdažādākajām metodēm.

Mareks

Konflikts sākās pirms pašas privatizācijas [90. gados]. Viņš tolaik mani žņaudza, paceļot 50 centimetrus virs zemes un nogrūda pa trepēm. Viņš ir diezgan garš, kādus 220 centimetrus. Kā nopratu, tas tika darīts ar mērķi, lai mēs atteiktos no privatizācijas. Visu šo gadu laikā viņš dara visu, lai mūs “izēstu”: uzrīda policiju, atslēdz elektrību, sieva sauca policiju vairākas reizes, bet nekas nav mainījies. Bērnam tumsā, sveču gaismā pat nācies pildīt mājasdarbus.

Mareks atminas vienu no reizēm, kad kaimiņš Andrejs esot centies atslēgt elektrību. Mareka sieva viņam centusies aizrādīt, bet kaimiņš sievietei esot uzbrucis.

”Sāka grūstīt viņu. Vēlāk es iejaucos, aizstāvot sievu, sanāca skandāls, pa galvu viņam trāpīju. Man bija rokā pudele. Bet patiesībā nekas nav trāpīts, nekas nav bijis,” stāsta Mareks.

”Bez Tabu” uzklausa arī mājas iedzīvotāju Andreju, kurš atminas arī Mareka pārmācīšanu tālajos 90. gados, ko pieminēja Mareks. Andrejs apgalvo, ka tolaik Mareks viņam bija nozadzis būvmateriālus. To uzzinot, viņš Mareku esot ”nolaidis pa trepēm pieturot” un izdzinis no mājas, pēc kā drīz vien būvmateriāli esot nolikti atpakaļ vietā.

Andrejs noraida pārmetumus par kaitniecisku elektrības atslēgšanu, to norakstot uz žurkām, kuras mītot Mareka dzīvoklī. Andrejs saka, ka nevēloties nevienu ”izēst” no mājas, bet gan cīnoties pret žūpību un traucējošu kaimiņa ģimenes dzīvesveidu.

Andrejs

Viņiem tur ir kādi 25 administratīvie protokoli. Tur [Mareka dzīvoklī] pat policija negrib iet iekšā. Tur ir nemazgāti trauki mēnešiem, tur arī spainis, kurā kārto savas darīšanas. Ja ir apdzērušies, kad dzer tur mēnešiem, tas viss tur ir pārplūdis, zilās mušas lido biezs kā mākonis. Tā viņi dzīvo. Es negribu samierināties ar šādu dzīvesveidu.

Andrejs stāsta, ka Mareks viņu draudējis ”padarīt aukstu”, un otrādi. Mareks atminas kādu gadījumu, kad, kā pats saka, esot ”nolidojis pa trepēm” mīklainos apstākļos, pēc kritiena esot guvis nopietnas traumas un invaliditāti. Pēc pamošanās slimnīcā notikušā apstākļus neesot atcerējies, tomēr pieļauj, ka vainīgs varētu būt Andrejs. Policija gan izmeklēšanā noziedzīgu nodarījumu neatklāja, secinot, ka noticis nelaimes gadījumus.

Mareks uzskata, ka Andrejs vairākkārt nepamatoti saucis policiju, kura ieradusies un, redzot, ka ir ”nedaudz ierāvis, izraksta administratīvo pārkāpumu protokolus, ticot Andrejam”. Tai pat laikā Andrejs, kā saka Mareks, traucējot naktsmieru, apzināti trokšņojot ar durvīm, verot ilgstoši vaļā un ciet.

Andrejs šos pārmetumus noraida, uzskatot, ka viņam esot taisnība par kaimiņa dzīvesveidu, ko pierādot policijas izrakstītie sodi.

Policijā norāda, ka sodi un audzinoša rakstura pārrunas nav devušas rezultātu: kaimiņu ”kara cirvi” nespējot palīdzēt aprakt.

Evita Galviņa
Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa pārstāve

Ir ap 30 reģistrētu sūdzību par dažāda veida konfliktiem starp šiem diviem kaimiņiem. Katrs cīnās par savu taisnību. Šobrīd konflikts ir ieildzis, nav atrisināts un atrisināms, jo neviena no pusēm nepiekāpjas. Ar abām personām vairākkārt veiktas pārrunas.