Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

8 komentāri

Pirmssvētku laikā teātra izrādes apmeklē skolēni no visas Latvijas, viņu uzvedība zālē nereti traucē aktieriem.

Pie raidījuma Bez Tabu vērsās kāds norūpējies teātra apmeklētājs:

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Bijām teātrī trešo gadu pēc kārtas uz “Sudraba slidām”, bet pirmo reizi uz bērnu izrādi darba dienas vakarā, kad teātrī ir liels bērnu īpatsvars, kas teātri apmeklē kopā ar klasi un skolotāju. Nu vai ziniet! Es biju šokā! Kādēļ vest baru ar bērniem uz izrādi, ja tas bars vispār neprot teātrī uzvesties? Runājās, bakstās, kliedz, dauza kājām, skatās telefonos, filmē, skraida no vienas vietas uz otru, vicinās ar rokām, viens otru pa vidu nolamā, meičas vēl piedevām ik pa brīdim iziet uz tualeti…”

Gan Nacionālā teātra aktrise Līga Zeļģe, gan Dailes teātra aktieris Gints Andžāns raidījumam atklāj, ka, esot uz skatuves, čalošanu zālē var pamanīt. Nemierīgie izrādes apmeklētāji spēj traucēt gan aktieriem, gan citiem apmeklētājiem. Abi aktieri norāda, ka bērnu auditorija ir skarbas žūrijas vietā un spēlēt izrādi bērniem nav viegli.

Līga Zeļģe, Nacionālā teātra aktrise

Ja godīgi, tad man nepatīk spēlēt klasēm nopietnu izrādi, īpaši 12-13 gadniekiem. Izrādē nodziest gaisma un, piemēram, izrādē Bille runā par nāvi, tās piezagšanos, tad skolēni no sākuma pieslēdzas tam, ka pazūd gaisma un tas obligāti jāpastāsta blakussēdētājam.

Nacionālā teātra direktors Ojārs Rubenis uzsver, ka vecākiem un skolotājiem, kuri pavada audzēkņus, būtu krietni vairāk jākomunicē ar bērniem – jāizstāsta, par ko ir izrāde, kā arī jāatgādina uzvedības normas.

Mums ir bijis gadījums, kad aktrise pārtrauc izrādi, jo klases audzēkņi spēlē mobilos telefonos, seko līdzi futbolam. Pēc tam šī skola draudēja teātri iesūdzēt tiesā. Tas, ka viņi uzvedās slikti, nevienu neuztrauc.

Galu galā – abas puses vienojušās par izlīgumu.

Foto

TOP komentāri

 • Bube
  +5 +5 0

  Bube

  Skolās runā pietiekami!! Skolotājiem.nav jāaudzina sveši bērni. Pašiem vecākiem vajadzētu nodarboties ar bērniem un ieaudzināt kaut kādas elementārākās pieklājības normas.
 • nu ja..
  +5 +4 -1

  nu ja..

  katram sīkam kverplim tagad ir tiesības. Tikai pienākumu viņiem nav.
 • es

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl