Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

20 komentāri

Smagi slimajam Renātam visa Latvija vāca ziedojumus operācijai Minhenē. Lai puisēns spētu nokļūt pie speciālistiem, ziedotāji sedza arī lidmašīnas biļetes izmaksas.

Kopā saziedoti vairāk nekā 18 000 eiro. Dažādu apstākļu dēļ ar 13 gadīgo puisēnu uz operāciju devās viņa vecmamma. Biļetes tika iegādātas laikus, kā arī tika norādīts, ka atpakaļceļā Renāts būs ratiņkrēslā. Operācija noritēja veiksmīgi, un ģimene devās uz lidostu, lai atgrieztos Latvijā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īsi pirms iekāpšanas lidmašīnā ģimenei paziņoja, ka viņiem ieeja gaisa kuģī ir liegta. Pie Bez Tabu vērsās gan puisēna tētis, gan cits ģimenei tuvs cilvēks, kuri neslēpa savu sašutumu par ”airBaltic” apkalpes rīcību.

Rūta Dimanta

Rūta Dimanta
“Ziedot.lv” vadītāja

Pērkot biļetes, vienmēr norādām, ka pasažieris būs ratiņkrēslā. Ne vienmēr ir zināms, kāds būs bērna stāvoklis pēc operācijas. To var noteikt tikai ārstējošais ārsts. Šinī gadījumā zēns sēdēja ratiņkrēslā, nebija gulošs. Ortozes varēja noņemt, tā noteikti bija komunikācijas kļūme.

Aviokompānijas ”airBaltic” viceprezidente virszemes apkalpošanas jautājumos Laura Vecvanaga norāda, ka lēmumu lidmašīnā neielaist pieņēma kompānijas apkalpe, konsultējoties ar sadarbības partneriem Minhenes lidostā.

Nacionālā aviokompānija paliek pie sava, ka pasažieri nevarēja uzņemt lidmašīnā, jo viņam būtu nepieciešams lidojumu pavadīt pussēdus stāvoklī vai pat guļus. Šādu pakalpojumu ”airBaltic” nespēj nodrošināt. Jānorāda, ka pēc atteikuma puisi uzņemt lidmašīnā uz Minheni no Latvijas ar automašīnu devās zēna mamma, kura apņēmās saviem spēkiem dēlu nogādāt Latvijā. Minhene atrodas aptuveni 1700 kilometru attālumā no Rīgas un, braucot automašīnā, gandrīz neapstājoties, ceļā jāpavada vismaz 18 stundas.

Laura Vecvanaga
”airBaltic” viceprezidente virszemes apkalpošanas jautājumos

Automašīnā ir savādāk nekā gaisa kuģī, kur vieta ir ierobežota. Sēdvietas nav bīdāmas ne uz priekšu, ne atpakaļ. Šinī gadījumā nepietika ar to, ka bija pieteikts, ka pasažieris būs ratiņkrēslā. ”airBaltic” nespēj pārvadāt pasažierus, kuri ir guļus, pussēdus stāvoklī.

Aviokompānijas pārstāve izsaka nožēlu par radušos situāciju un ar biļetes pircējiem sola vienoties par abpusēji pieņemamu kompensāciju.

Foto

TOP komentāri

 • Reāliste
  +6 +5 -1

  Reāliste

  Ļausim lēmumus pieņemt speciālistiem nevis emocionāliem spriedelētājiem! Aviosabiedrības speciālisti rūpējas par VISU pasažieru drošību. Slimā zēna mātei pašai vajadzēja uzņemties rūpes par dēla pārvadāšanu nevis uzticēt to vecmāmiņai. Nepieciešams bija arī ārstu atzinums par slimnieka stāvokli. Apkalpe nevar uzņemties atbildību par smagi slimu pasažieri bez mediķu atzinuma vai klātbūtnes lidojuma laikā. Ļaujiet speciālistiem strādāt! Neklačojieties un neizplatiet baumas!
 • Qqqf
 • Stip
  +3 +3 0

  Stip

  Protams, ka guļošam pasažierim jāizvēlas aviokompānijas, kas šādu pakalpojumu piedāvā. Pa Rīgu ar neviens necenšas guļošu slimnieku iestumt taksī vai tramvajā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl