“Zēns nebija gulošs!” Ziedot.lv pārliecināti, ka “airBaltic” atteicis vietu invalīdam neveiklas komunikācijas dēļ

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

20 komentāri

Smagi slimajam Renātam visa Latvija vāca ziedojumus operācijai Minhenē. Lai puisēns spētu nokļūt pie speciālistiem, ziedotāji sedza arī lidmašīnas biļetes izmaksas.

Kopā saziedoti vairāk nekā 18 000 eiro. Dažādu apstākļu dēļ ar 13 gadīgo puisēnu uz operāciju devās viņa vecmamma. Biļetes tika iegādātas laikus, kā arī tika norādīts, ka atpakaļceļā Renāts būs ratiņkrēslā. Operācija noritēja veiksmīgi, un ģimene devās uz lidostu, lai atgrieztos Latvijā.

Īsi pirms iekāpšanas lidmašīnā ģimenei paziņoja, ka viņiem ieeja gaisa kuģī ir liegta. Pie Bez Tabu vērsās gan puisēna tētis, gan cits ģimenei tuvs cilvēks, kuri neslēpa savu sašutumu par ”airBaltic” apkalpes rīcību.

Rūta Dimanta

Rūta Dimanta
“Ziedot.lv” vadītāja

Pērkot biļetes, vienmēr norādām, ka pasažieris būs ratiņkrēslā. Ne vienmēr ir zināms, kāds būs bērna stāvoklis pēc operācijas. To var noteikt tikai ārstējošais ārsts. Šinī gadījumā zēns sēdēja ratiņkrēslā, nebija gulošs. Ortozes varēja noņemt, tā noteikti bija komunikācijas kļūme.

Aviokompānijas ”airBaltic” viceprezidente virszemes apkalpošanas jautājumos Laura Vecvanaga norāda, ka lēmumu lidmašīnā neielaist pieņēma kompānijas apkalpe, konsultējoties ar sadarbības partneriem Minhenes lidostā.

Nacionālā aviokompānija paliek pie sava, ka pasažieri nevarēja uzņemt lidmašīnā, jo viņam būtu nepieciešams lidojumu pavadīt pussēdus stāvoklī vai pat guļus. Šādu pakalpojumu ”airBaltic” nespēj nodrošināt. Jānorāda, ka pēc atteikuma puisi uzņemt lidmašīnā uz Minheni no Latvijas ar automašīnu devās zēna mamma, kura apņēmās saviem spēkiem dēlu nogādāt Latvijā. Minhene atrodas aptuveni 1700 kilometru attālumā no Rīgas un, braucot automašīnā, gandrīz neapstājoties, ceļā jāpavada vismaz 18 stundas.

Laura Vecvanaga
”airBaltic” viceprezidente virszemes apkalpošanas jautājumos

Automašīnā ir savādāk nekā gaisa kuģī, kur vieta ir ierobežota. Sēdvietas nav bīdāmas ne uz priekšu, ne atpakaļ. Šinī gadījumā nepietika ar to, ka bija pieteikts, ka pasažieris būs ratiņkrēslā. ”airBaltic” nespēj pārvadāt pasažierus, kuri ir guļus, pussēdus stāvoklī.

Aviokompānijas pārstāve izsaka nožēlu par radušos situāciju un ar biļetes pircējiem sola vienoties par abpusēji pieņemamu kompensāciju.

Foto

20 komentāri