Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Atsaucoties sludinājumam, zaudējis 1800 eiro

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

8 komentāri
Zemnieks ierauts traktortehnikas krāpnieku shēmā. Atsaucoties sludinājumam, zaudējis 1800 eiro

Raidījuma “Bez Tabu” skatītājs gribējis iegādāties traktoru. Veicis 1800 eiro lielu priekšapmaksu, bet palicis bez naudas un bez traktora.

Zemnieks, kurš gribējis pirkt traktoru, nav lētticīgs un parasti pat citus brīdina, nepārskaitīt nevienam naudu, pirms nav pārliecības par pārdevēja indentitāti, un neiesaistīties shēmās, kas piedāvā vieglu peļņu, taču šoreiz pats iekritis negodīgu darījumu veicēju lamatās.

Pārlūkojot sludinājumus, kuros tiek piedāvāts iegādāties traktorus, zemnieku ieinteresēja traktors Ķekavas pusē.

Traktora pircējs

Bija vēlme aizbraukt paskatīties, bet pārdevējs uzreiz teica, ka ir radusies kļūda. Traktors atrodas nevis Ķekavā, bet gan Liepājā, zemnieku saimniecībā. Saimniecība droša, viss pārskatāms. Veicot norēķinu, divu dienu laikā tehnika tiks piegādāta.

Traktora pārdevējs mudinājis, lai nevilcinoties, domājot ātri, jo esot ļoti daudz gribētāju. Cena bija vilinoša, zem vidējās tirgus cenas. Pārdevējs atsūtījis rēķinu un solījis, ka traktoru atvedīšot divu dienu laikā.

Pirms veikt maksājumu, interneta meklētājā pircējs pārliecinājies, ka norādītā zemnieku saimniecība patiešām eksistē un tās reģistrācijas numurs atbilst rēķinā norādītajam. Veicis 1800 eiro lielu priekšapmaksu, taču traktoru tā arī nesagaidījis, un pārdevējs vairs nebija sazvanāms. Sazinoties ar rēķinā norādīto zemnieku saimniecību, izrādījās, ka tās īpašnieks traktoru nepārdod un nekad to neesot darījis. Kāds ļaunprātīgi izmanto viņa saimniecības nosaukumu.

Traktora pircējs pamanījis, ka nākamajās dienās parādījās atkal jauni sludinājumi, kuros piedāvāts pirkt traktortehniku par lētu naudu. Pārdevēja kontakttālruņi ik reizi mainās. Uz tiem zvanot, atkal saņem skaidrojumu, ka traktoru pārdod zemnieku saimniecība (šoreiz jau cita). Traktors neatrodas sludinājumā norādītajā vietā, taču to nogādāšot pircējam, ja veiks priekšapmaksu.

Traktora pircējs vēlas brīdināt citus, lai neatsaucas uz viltus sludinājumiem un neiekrīt krāpnieku nagos. Pats naudu vairs necer atgūt.

Policija akcentē, ka par konkrēto gadījumu ir uzsākts kriminālprocess, un brīdina, ka tagad uzdarbojas arī cita veida krāpnieki. Zvana, krievu valodā stāstot, ka ir no bankas drošības dienesta. Lūdz nosaukt konta numuru, paroli, kodus. Zvanītājs nekavējoties nomaina paroli un no konta tiek veikti aizņēmumi par lielām summām. Daudzi tiek apkrāpti, pērkot preces internetā, kuras pārdevēji sola nosūtīt, izmantojot pakomātus, taču, kad nauda samaksāta, preci neatsūta.