“Zem logiem arī ģimenes dzīve.” Bezpajumtnieki Saldū atraduši ērtu vietiņu daudzdzīvokļu mājas pagalmā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Saldus pilsētas Nākotnes ielas iedzīvotājiem sirds pilna, vairs nevar noskatīties, kā mājas pagalms ar pašvaldības svētību pārtop par milzu atkritumu izgāztuvi. Autostāvlaukuma teritorijā izvietoti astoņu māju atkritumu konteineri, turklāt negodprātīgi iedzīvotāji turpat atstāj arī nevajadzīgās mēbeles, sadzīves tehniku. Blakus mājvietu sev atraduši bezpajumtnieki, kuri nekautrējas kaimiņu priekšā nokārtot savas dabiskās vajadzības. 

Raidījumu “Bez Tabu” uzrunāja Nākotnes ielas pirmā nama iedzīvotāji, jo tieši viņu pagalmā atrodas autostāvvieta, kas vairāk atgādina atkritumu izgāztuvi. Zem viņu logiem novietotas astoņām mājām piederošas atkritumu tvertnes. “Arī šķiroto atkritumu konteineri, kurus izved ļoti reti, un cilvēki iedomājas, ka šeit ir atklātā izgāztuve, kur var novietot visu, kas ir lieks,” stāstīja mājas vecākā Dina.

Daudzie atkritumi radījuši pievilcīgu vidi bezpajumtniekiem, kuri augļu dārzā, kas atrodas aiz atkritumu konteineriem, ierīkojuši sev mājvietu. “Ierīko tur savus midzeņus, savelk visu, kas šķiet noderīgs, kārto savas dabiskās vajadzības, ja ir bezpajumtnieku pāri, tad logu priekšā notiek arī visa ģimenes dzīve,” turpināja Dina.

Laikā, kad pagalmā atradās “Bez Tabu” filmēšanas komanda, “atpūtas vietā” aiz atkritumu konteineriem ieradās kāds kungs, kurš apsēdās uz apmales, lai iemalkotu nezināmas izcelsmes caurspīdīgu šķidrumu. Vīrietis teica, ka dzīvo kaimiņos un nezina, kas saimnieko augļu dārzā. Vēlāk gan viņš turpat nokārtoja savas dabiskās vajadzības un teritoriju pameta. Jāpiemin, ka daudzdzīvokļu mājās, protams, dzīvo arī bērni, kuri bezpajumtnieku izdarību dēļ nevar brīvi rotaļāties zaļajā zonā.

Iedzīvotāji nevēlas celt traci, tikai normālus dzīves apstākļus. Lai Saldus novada pašvaldība katrai mājai ierāda vietu, kur novietot savus konteinerus, un ap tiem varētu izveidot slēgtu nojumi, viena nama iedzīvotāji šādu soli jau ir spēruši. Saprotams, ka tie, kuri nedzīvo atkritumu teritorijas tiešā tuvumā, nav ieinteresēti kaut ko mainīt. Pārsvarā mājas Nākotnes ielā apsaimnieko biedrības, kas par saviem līdzekļiem labiekārto teritoriju, bet stāvlaukums esot Svētā Jāņa baznīcas draudzes īpašums, kas nodots pašvaldības pārziņā.

Saldus pašvaldības policijas priekšnieks Rolands Marģelis raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka videonovērošanas kamera uzstādīta sadarbībā ar māju apsaimniekotāju, lai pieķertu tos, kuri, par spīti brīdinājuma zīmēm, teritorijā atstāj lielgabarīta atkritumus. “Bezpajumtniekiem, ja pieķeram viņus, tad liekam sakopt teritoriju, bet tas ir īslaicīgs risinājums, kamēr te būs tie konteineri, tikmēr viņi vilks kaut ko ārā no tiem,” norādīja Rolands Marģelis, kurš piekrīt, ka labākais risinājums būtu teritoriju atbrīvot no daudzajām atkritumu tvertnēm.

Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups solīja situāciju risināt un piekrita tam, ka atkritumu konteineriem vajadzētu atrasties slēgtā vietā. “Augustā paredzēts izsludināt atkritumu apsaimniekošanas jauno iepirkumu, tad ar uzvarētāju arī mēģināsim vienoties un situāciju sakārtot,” tā Saldus novada domes pārstāvis Raivis Zīrups.

Foto

0 Komentāru