“Žēl bērnus, kas cītīgi talkoja” Pārdaugavā talkas maisi pārtop par atkritumu izgāztuvi

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

“Lielās Talkas dienā sievietes kopā ar maziem bērniem rīta agrumā vāca maisos atkritumus, bet tie vēl joprojām stāv neizvesti,” ziņo Pārdaugavas iedzīvotājs Modris, netālu no viņa mājas izveidojusies izgāztuve. No sākuma bijuši vien pāris talkas maisi, bet apkārtējie cilvēki atkritumus papildinājuši.

Modra māja Dzelzceļa ielā ir tuvākais apdzīvotais privātīpašums izgātuvei, kas izveidojusies uzreiz pēc Lielās Vislatvijas Talkas. Modrim visvairāk žēl par to, ka bērni, kuri šogad iesaistījušies teritorijas sakopšanā, nākamgad vairs to nedarīs. “Bērni ar tādu entuziasmu skrēja un lasīja atkritumus, nākamgad viņi mammu pasūtīs, lai pati vāc tos svešos atkritumus,” uzskata Modris.

Lielās Talkas kustības atkritumu apsaimniekotājs “Clean R” ar nožēlu atzīst, ka šāda situācija novērojama katru gadu. Parasti pie vainas iedzīvotāju talkošana nepieteiktā vietā. “Vēlāk mēs saņemam sūdzības vai pārmetumus par to, ka nav savākti atkritumi, bet mēs vienkārši par tiem neesam zinājuši,” norāda “Clean R” izpilddirektors Valerijs Stankevičs.

Valerijs Stankevičs
“Clean R” izpilddirektors

“Kad iedzīvotāji piesaka konkrētu talkas punktu, tad atbildīgā persona (koordinators) izvērtē, vai tiešām atkritumi ir no publiskām teritorijām, nevis kāds nolēmis tīrīt savu garāžu vai bēniņus. Vēl tiek uzklausīti mūsu norādījumi, lai mēs varētu tikt līdz atkritumiem, lai vieta būtu pieejama atkritumu savākšanas mašīnai.”

“Clean R” izpilddirektors sola, ka tiks izvesti atkritumi no Dzelzceļa ielas (tas jau ir izdarīts), lai gan tas nav apsaimniekotāja pienākums. Iedzīvotāji par līdzīgām situācijām var ziņot pašvaldībai vai teritorijas pārvaldniekam. Iespējams, ka netālu bijusi pieteikta talkošanas vieta. Katrā punktā ir koordinators, kura uzdevums izskaidrot cilvēkiem, kur novietojami pilnie maisi.

Foto