“Zaudēti vismaz 15 tūkstoši eiro!” Valkas iedzīvotāja iekrīt telefonkrāpnieku nagos, nonākot ātro kredītu gūstā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

18 komentāri

“Es iekritu krāpnieku nagos un gribu brīdināt citus!” savu stāstu sāk Valkas iedzīvotāja Lilita. Viss sācies ar nevainīgu aprunāšanos pa tālruni ar kādu krievu valodā runājošu sievieti, bet beidzies ar vismaz 15 tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem.

Lai arī zvanu no ārzemēm neesot gaidījusi, intereses pēc Lilita tomēr nolemj pacelt telefonu, lai uzzinātu, kas viņai zvana. Otrajā pusē bijusi kāda krievu valodā runājoša sieviete, kas aicinājusi  ziedot naudu bērniem. Lilita gan norādījusi, ka brīvu līdzekļu viņai nav, tomēr zvanītājas pierunāšanas prasmes izrādījušās spēcīgākas.

Tiklīdz zvanītāja sapratusi, ka Valkas iedzīvotāja ir ar mieru ieguldīt līdzekļus, Lilitas telefons kļuvis karsts – viens pēc otra zvanījuši it kā sertificētā uzņēmuma pārstāvji, turpinot sievieti apstrādāt.

Lilita
iekritusi krāpnieku nagos

Jutos kā hipnotizēta, sēdēju, skatījos un brīnījos. Nesaprotu, kā tas varēja notikt, bet es paņēmu arī ātros kredītus. Mans konts ir tukšs. Esmu zaudējusi 15 tūkstošus eiro.

Lilita nenoliedz, ka dalījusies ar saviem kredītkartes datiem. Uzticību iespējai gūt peļņu radusies, kad sievietes kontā ieripojuši vairāki tūkstoši eiro – protams, prieks bijis īss, jo pēc mirkļa konts jau atkal bijis tukšs. Nauda kontā ienākusi arī no Latvijas iedzīvotājiem. Ar vienu no viņiem izdodas sazināties arī raidījumam “Bez Tabu”. Tas ir kāds vīrietis no Talsu puses, kurš arī zaudējis iespaidīgu naudas summu.

Cietušais: Pirmās aizdomas radās mirklī, kad viņi [krāpnieki] teica,-  lai atgūtu ieguldītos līdzekļus, man vajag deklarēt visus savus līdzekļus, kas ir manā bankā – no manas kredītkartes un firmas kartes.

Žurnāliste: Jūs to izdarījāt?

Cietušais: Nu, jā. Par nožēlu.

Žurnāliste: Kāda ir kopējā summu, kuru jūs esat pazaudējis?

Cietušais: No mana norēķinu konta ir 3200 eiro, no firmas kredītkartes 8200 eiro. Diemžēl ir paņemti arī “ātrie kredīti”.

Lilitai uzņēmums “stādījies priekšā” ar nosaukumu “LTD group”. Lieki piebilst, ka internetā par šādu kantori nav nekādas informācijas. Ieteikumi nākotnei – ignorēt ārzemju numurus, ja vien nezināt, ka zvana kāds draugs vai radinieks, būt modriem un kritiski izvērtēt jebkuru piedāvājumu. Lilita par notikušo informējusi arī Valsts policiju. Likumsargi ar sievieti sazinājušies, informējot, ka uzsākts kriminālprocess.