”Žagarus vai dāvanas? Žagarus!” Tukuma iedzīvotāji uzskata, ka pilsētas vadība pelnījusi Ziemassvētku pērienu

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

14 komentāri

Laiks pirms Ziemassvētkiem un Jauno gadu ir tas brīdis, kad katra pilsētas vadība savu apdzīvoto vietu steidz post ne pa jokam, lai padižotos citu priekšā un iepriecinātu pilsētas iedzīvotājus. Par pretējo ir pārliecināti Tukuma iedzīvotāji, kuri gadu gadiem uz savas ielas nav redzējuši nevienu svētku rotu.

Tukuma pilsētas mikrorajons ar nosaukumu Ozoliņi ir tas, kur gadu gadiem iedzīvotāji vien sapņos ir redzējuši skaisti izrotātas ielas, kuras vairotu prieku par gaidāmajiem svētkiem. Tā vietā pilsētas rajons slīgst pelēcībā. Par to pārliecinās Bez Tabu Ziemassvētku vecītis, kad dodas inspicēt notiekošo pilsētas ielās. Viņa sastaptie Tukumnieki viens pēc otra apstiprina skatītāja vēstulē rakstīto, ka gadu gadiem attiecīgajā mikrorajonā par svētku sajūtu var vien sapņot.

Skatītāja e-pasts:

”Dzīvoju Tukumā jau vairāk kā 10 gadus Ozoliņu mikrorajonā un jau kārtējo gadu esam sašutuši par to, ka mūsu rajons nav izpušķots ar Ziemassvētku rotājumiem. Nekas neliecina par to, ka tuvojas svētki. Līdz šim visas pārējās pilsētas daļas vienmēr ir bijušas izrotātas. Jā mēs, pieaugušie, bez tā vēl varētu iztikt, tad bērniem dome jau nu varēja sagādāt nelielu pirmssvētku prieku. Esam par šo rakstījuši pilsētas domei, taču atbildes nav nekādas.”

Tā, ka pilsētas nomalē nekas neliecina par svētkiem gluži nav. Kāda veikala vadība ir parūpējusies, lai svētku noskaņa būtu, jo izrotāts ir gan žogs ap tirgotavu, gan skatlogi. Ielās sastapto iedzīvotāju balsīs ir jūtams rūgtums par to, ka pilsētas centrā izrotāti ir gan koki, kuros sakārtas lampiņas, gan elektrības stabi, kuros redzami rotājumi, gan pilsētas laukums, kur uzslieta galvenā Ziemassvētku egle, kurai apkārt ir daudz mirguļojošu figūru. Arī netālu no centra esošajā parkā uzslietas pasaku mājiņas, kurās rotaļāties bērniem.

Bez Tabu jautājums Tukumniekiem:

”– Mēs dosimies uz Tukuma domi. Ko ierēdņiem aizvest? Dāvanu vai žagarus?

– Žagarus!”

Bez Tabu divreiz nav jāsaka, tuvējā mežmalā tiek sameklētas visstingrākās un garākās stibas žagaru buntei, ar kuru filmēšanas grupa dodas uz novada domi. Saņemt žagaru saišķi iznāk pats pilsētas mērs Ēriks Lukmans, kurš sākotnēji ir neizpratnē, kāpēc pilsētas vadība pelnījusi žagarus. Jo sevišķi no Ozoliņu mikrorajona iedzīvotājiem. Tur taču šogad izbūvēts jauns bērnu rotaļu laukums, vesela iela noasfaltēta. Tikai pēc kārtīgas priekšā teikšanas viņš atskārš, par ko ir runa.

”Jā, diemžēl esošais šī gada finansējums neļāva izrotāt visu pilsētu, jo prioritāri bija jāpaveic darbi, kuri bija ieplānoti un par kuriem es Jums stāstīju, bet nākamā gada budžetā, kurš tā pat kā valstī kopumā ir pagaidu, ir ieplānoti papildus līdzekļi mikrorajonu izrotāšanai uz svētkiem.”

Bez Tabu Ziemassvētku vecītis ar Tukuma vadītāju sit līkkop un vienojas, ka nākamgad atkal brauks pārbaudē un ja solījums nebūs pildīts, tad tiks atvests divtik liels žagaru saišķis. Domes priekšsēdis nes atvestos žagarus līdzi uz domes sēdi, lai to atrādītu citiem deputātiem un izstāstītu, par ko viņi iedzīvotāju prāt pelnījuši pērienu nevis dāvanas.

Foto