“Visvairāk man bail, ka viņš mani aizmirsīs!” Izmisīga tēva cīņa par bērnu!

178 komentāri
“Visvairāk man bail, ka viņš mani aizmirsīs!” Izmisīga tēva cīņa par bērnu!
Foto: Ekrānuzņēmums

Aleksandrs jau pusgadu nav ticies ar savu divarpus gadus veco dēlu. Kad izjuka kopdzīve ar bērna māti, viņa liedz tikšanos ar puisēnu. Ignorē tiesas spriedumu, kas paredz, ka Aleksandram ir saskarsmes tiesības ar dēlu divreiz mēnesī, nedēļas nogalēs (no piektdienas pēcpusdienas līdz pirmdienas rītam), proti, viņš drīkst izņemt mazo no bērnudārza un atvest atpakaļ!

Puisēns uz pirmsskolas iestādi netiekot vests, līdz ar to nav iespējams realizēt saskarsmi. Mājās bērna māte tēvu nelaiž un tikšanos ar dēlu liedz arī tiesu izpildītāja klātbūtnē. Ar bērna tēvu nekontaktē. Neinformē par mazā gaitām un veselību.

Aleksandrs raizējas, ka mazais viņu drīz varētu pat nepazīt, turklāt šai vecumā bērni ātri izaug. Puisēnu neredz arī vecvecāki un pusbrālis, Aleksandra otrs bērns, ar kuru kopā abi auguši. Tiesu izpildītājs bērna mātei ir noformējis aktu un naudas sodu par tiesas lēmuma nepildīšanu.

Ja akts tiks sagatavots atkārtoti, varēs vērsties prokuratūrā, lai ierosinātu sākt kriminālprocesu par tiesas sprieduma ļaunprātīgu nepildīšanu. Ar varu nevarot to likt pildīt ne policija, ne citas institūcijas.

Lai uzzinātu mātes viedokli, raidījums Bez Tabu vairākkārt cenšas sazināties ar viņu pa tālruni, taču puisēna mamma uz tālruņa zvaniem neatbild. Arī neatver durvis, kad ierodas klātienē.

Vislielākais cietējs ir bērns

Ne tikai tiesa, bet arī psiholoģe Dace Rolava, tiekoties ar bērnu un viņa tēvu, atzīst, ka mazajam ir nepieciešama saskarsme ar abiem vecākiem, tostarp tēvu, ar kuru viņam izveidojusies cieša saikne.
Tieslietu ministrijas pārstāvji iesaistās vien tad, ja bērns ir aizvests uz ārzemēm, bet ne šajā gadījumā. Iesaka vērsties pie tiesu izpildītāja un Bāriņtiesas.

Garkalnes novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja piekrīt, ka puisēnam nepieciešama saskarsme ar abiem vecākiem, taču par konkrēto gadījumu neko neesot tiesīga komentēt. Esot veikusi pārrunas ar abiem vecākiem, neko vairāk nevarot izdarīt.

Foto

Bērna tēvs mīl mazo, maksājot uzturlīdzekļus, nav sodāmību un atkarību. Stāsta, kad pirms pusgada bija paņēmis bērnu pie sevis, ieradusies viņa māte ar savu brāli, un     (mazā puisēna un viņa pusbrāļa klātbūtnē) ar metāla stieni uzbrukuši Aleksandram.

Ar varu centās atņemt bērnu. Aleksandram nodarījuši miesas bojājumus, tostarp sitienu rezultātā roku kaulu lūzumus, par notikušo policijā uzsākta lietvedība.

Aleksandra pārliecība, ka šis gadījums radījis bērnam smagu emocionālo traumu. Juristi atzīst, ka ir bezspēcīgi un nav instrumentu, kā piespiest māti pildīt tiesas spriedumu. Iespējams, jāmaina likumdošana, lai izvairītos līdzīgām situācijām.

Sāpīgākais, kamēr divi pieauguši cilvēki nespēj rast vienošanos un atrisināt savas problēmas, vislielākais cietējs šai stāstā ir bērns!

Video

178 komentāri