“Visur ūdens, tā dzīvojam!” Ārprāts namā Rīgā: noplūdes sabeidz dzīvokļus, tehniku, apdraud iedzīvotājus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Rīdzinieki, dzīvojoši daudzdzīvokļu namā Malēju ielā 4a, gadiem ilgi dzīvo savā “ūdenspasaulē”. Nolietoto koplietošanas komunikāciju dēļ uz galvas dzīvokļos līst ūdens, kā rezultātā mitekļos valda pamatīgs mitrums, griestus un sienas apsēdis pelējums. Tāpat ūdens sabojājis sadzīves tehniku.

“Bez Tabu” uzklausīja nama pirmo divu stāvu dzīvokļu iemītnieces Annu un Svetlanu, kuru mitekļiem dara pāri ūdens ikreiz, kad augstāko stāvu iedzīvotāji atdara krānu.

Pirmā stāva iedzīvotāja Anna saviem spēkiem cenšas remontēt dzīvokli, bet viņas paveikto ūdens izposta – griestus un sienas klāj lieli traipi, kas izveidojušies noplūžu rezultātā. Miteklī izklātas lupatas un trauki, kas savāc te lēnām pilošo, te straujāk tekošo ūdeni. Vēl bēdīgāka aina paveras Svetlanas otrā stāva dzīvoklī, kur pelējums iemeties it visur, miteklī valda pamatīgs mitrums. Arī šajā dzīvoklī izklātas lupatas un trauki ūdens savākšanai. Sadzīves tehnika noklāta ar plēvēm, lai ūdens to nesabojātu. Abas nama iemītnieces stāstīja, ka ūdens iepriekš sabojājis vairākas sadzīves tehnikas vienības, tāpat noplūžu laikā mēdz “izsist korķus”. Sievietes baidās, ka kādu dienu, ūdenim sastopoties ar elektrību, pašas var ciest.

Anna
nama iedzīvotāja

Tas notiek jau gadiem ilgi. Man te ir elektrība, mēdz izsist korķus. No turienes tek, viss mitrs. Tek no šīs caurules. Nācies nomainīt sadzīves tehniku – boileri, veļasmašīnu. Kurš man to kompensēs? Tā cīnos. Viss mitrs!

Svetlana
nama iedzīvotāja

Kas notiek?! Lūk, visur tek. Visu esam apseguši! Visa siena ar pelējumu! Te visur tek, visur pelējums, viss drūp! Ūdens nonāk zemāk līdz Annas dzīvoklim! Viss te mitrs. Izžmiedzu lupatas. Tā notiek! Tā dzīvojam! Lūk, viss brūk [norāda uz koka skapīti, kas sasūcies ar ūdeni]! Visur ūdens, visur slapjums! Boilers nobeidzās, spuldzītes arī mainām. Veļasmašīna arī pārstāja darboties! Izmetām to! Nopirkām visu jaunu. Pat mēnesis vēl nav apritējis, un atkal plūdi! Boilers ieslēdzas ar slēdzi uz sienas, bet te viss tek, var trāpīt virsū, var nodegt!

“Bez Tabu” pārliecinājās, ka, sākot no trešā stāva, mitekļos ūdens noplūžu nav.

Foto: BEZ TABU

Apsaimniekotājs gaida, kamēr iedzīvotāji sakrās jauniem stāvvadiem

SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve Una Grenevica raidījumu informēja, ka apsaimniekotājs par problēmu zina jau sen un ka pie vainas ir nolietojušies aukstā ūdens un kanalizācijas stāvvadi, kurus nepieciešams mainīt.

Una Grenevica
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Par to esam jau vairākkārt informējuši iedzīvotājus. Jau vairākus gadus šī problēma tiek apzināta. Remontdarbi ir vitāli nepieciešami. Tie jau ilgstoši iekļauti remontdarbu plānā. Nams veido uzkrājumu. Šobrīd uzkrājums jau ir pietiekams, remontdarbus var veikt. Tie bija plānoti šī gada jūlijā, bet saņēmām iedzīvotāju iesniegumu, kurā pauž, ka viņi tomēr labprātāk uzticētu darbu veikšanu citam darbu veicējam. Līdz ar to mēs mazliet nogaidīsim divas nedēļas. Ja nesekos dzīvokļu īpašnieku kopības lēmums par labu remontdarbiem, uz kā balstoties varam noslēgt trīspusēju līgumu ar citu darbu veicēju, uzticot uzkrāto naudu, viss notiks pēc plāna – jūlijā darbus veiksim paši.

Tā kā līdz šim stāvvadu remontdarbiem nama uzkrājumā naudas nepietika, “Rīgas namu pārvaldnieks” veicis lokālus, avārijas remontdarbus.

Una Grenevica
SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāve

Lai veiktu tik apjomīgus darbus, nepieciešami līdzekļi, kas jāuzkrāj. Tas nenotiek nedēļas, pat ne mēneša laikā. Tam nepieciešams ilgāks laiks, jo summa ir pietiekami liela. Līdz šim tika veikti avārijas darbi, bija jāgaida, kad izveidosies pietiekams uzkrājums. Šī problēma plānā bija kā svarīgākā prioritāte.

1 komentārs