”Viss lipīgs un netīrs!” aicina nesēdēt uz soliņiem Rīgas parkos

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

3 komentāri

Māmiņa Gunta ar savu gadu veco meitiņu regulāri dodas uz Ziedoņdārzu, kur apmeklē bērnu rotaļu laukumu. Raidījuma “Bez Tabu” skatītāja norāda, ka parkā esošie soliņi ir lipīgi un netīri.

Gunta norāda, ka pie tā esot vainojamas parkā augošās liepas. Tieši zem tām atrodas vairāki soliņi, kuri jau no attāluma izskatās netīri.

Parkā sastaptie vecāki norāda, ka šāda situācija ir katru gadu. Attapīgākie parka apmeklētāji līdzi paņēmuši dažādus maisiņus, uz kā apsēsties, lai nenosmērētu drēbes. Lipīgi ir ne tikai soliņi, bet arī parkā esošās ietves, kas atrodas liepu tuvumā.

Ervīns
Izvairās no lipīgiem soliņiem

Nevienu reizi neesmu redzējis, ka kāds tīrītu soliņus. Jau kādu laiku visi šie soliņi ir lipīgi, netīri. Drēbes arī kļūst netīras. Tomēr vajadzētu kaut ko darīt, lai situāciju uzlabotu, nevis vienkārši ignorēt problēmu.

Bioloģijas zinātņu doktore Gunta Čekstere stāsta, ka liepu svīšana notiek karstā laikā. Liepas gan nav unikālas, arī citi koki svīst, tiesa, ne tik daudz, cik liepas. ”Tas augam ir visnotaļ normāls process. Tāpat kā cilvēki svīst, tā tas ir arī augiem. Liepas gan ir saldāki koki,” norāda zinātniece.

Parku uzturētāji tikai reizi gadā notīra soliņus. Uzņēmuma pārstāvis atzīst, ka soliņus būtu nepieciešams tīrīt biežāk, taču tam Rīgas dome neesot atvēlējusi pietiekamu finansējumu.

Edgars Vaikulis
”Rīgas meži” valdes loceklis

Tā ir realitāte. Ar to gluži vienkārši jārēķinās, sevišķi, ja ilgāku laiku bijis sauss laiks un lietus nav soliņus noskalojis. Mēs to kā regulāru uzdevumu tiešām nedarām. Pavasarī soliņi vienreiz tiek notīrīti.

Liepas redzamas ne tikai pie bērnu laukuma Ziedoņdārzā, bet arī citur pilsētvidē. Rīgas parku uzturētāji norāda, ka šobrīd no liepu stādīšanas nav plānots atteikties, jo tām ir pietiekami daudz labo īpašību.