Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

64 komentāri

Jaunais mācību gads vairs nav aiz kalniem, un tas nozīmē gan lielu, gan mazu cilvēku pūļi dosies uz grāmatnīcām.

Raidījums Bez Tabu saņem trauksmes zvanu, ka, diemžēl Jāņa Rozes grāmatnīcā Kr. Barona ielā iekļūšana ar bērnu ratiņiem esot īsts pārbaudījums, jo jāpārvar kāpnes, kas ved uz veikalu un pēc tam esot vēl sarežģītāk, ja jānokļūst pagrabstāvā, kur ir preces vismazākajiem.

Turklāt grāmatnīca nupat atvērta pēc remonta, taču nekas neesot mainījies! Nav ierīkota ne speciālā uzbrauktuve, ne lifts, ne kāds pacēlājs.

Raidījums Bez Tabu ierodas norādītajā vietā un veic eksperimentu. Pārliecinās, ka ar bērnu ratiņiem iekļuve tiešām ir sarežģīta.

Veikala direktore skaidro, kālab tā, un pircējiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ratiņkrēslos iesaka lūgt pārdevēju vai apsarga palīdzību. Taisnojas, ka ēkā tika veikts remonts, bet tikai kosmētiskais, nekādi pārbūves darbi nenotika.

Rīgas būvvaldes pārstāve skaidro, ja iekštelpās veikts kosmētiskais remonts vai pat pārbūve, nodrošināt vides pieejamību, piemēram, cilvēkiem ratiņkrēslos vai vecākiem ar bērnu ratiņiem, neesot obligāti.

Prasību par vides pieejamības ievērošanu izvirza vien iestādēm, kas sniedz sociālos, izglītības un veselības pakalpojumus, bet ne komerciestādēm, tostarp veikaliem!

Jāņa Roze grāmatnīcas direktore, kurai, starp citu, šonedēļ aprit 55 gadi, kopš joprojām strādā šai grāmatnīcā, aicina jaunos vecākus ar bērnu ratiņiem un arī cilvēkus ratiņkrēslā doties uz tuvējām apgāda grāmatnīcām, kur visur esot specializētās iebrauktuves vai ārdurvis ir ielas līmenī, vai arī pasūtīt vajadzīgo preci internetā, jo uzbrauktuve Kr. Barona ielā netiek plānota arī nākotnē!

Foto

TOP komentāri

 • Voldemārs Stāvusis

  Voldemārs Stāvusis

  Ratiņi... Bet varbūt uz pleciem nēsājama specsoma, kurā sēž mazulis?
  Lai gan - dažas jaunules, šķiet, nāk no citas dimensijas. Viena tāda agresīvi prasīja pilsētas mēram, kāpēc Ogres Zilo kalnu skatu tornim nav uzbrauktuve. Līdz augšai - ar ratiņiem.😁
 • Aiva Dano
  +8 +5 -3

  Aiva Dano

  Bieži jaunās māmiņas visu pasauli sev vēlas pakārtot. Nu nevar tur iespiesties, apmeklē citu grāmatnīcu vai izdomā kur atstāt bērnu. Rati ir māmiņu atbildība, izvēle. Citiem nav tādēļ visi veikali jāpārbūvē.
 • Inga Socka
  +7 +5 -2

  Inga Socka

  Jana Vitenberga Kāpēc lai nesaprastu!? Ar ratiem nav pa visiem kaktiem jāizvazājas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl